Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.27 17:21

COSAC pirmininkų konferencija įvertino padėtį Ukrainoje

ELTA 2014.01.27 17:21

Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) pirmininkai pirmadienį Atėnuose priėmė bendrą pareiškimą dėl padėties Ukrainoje.

Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) pirmininkai pirmadienį Atėnuose priėmė bendrą pareiškimą dėl padėties Ukrainoje.

Šis dokumentas atsirado analogiško pareiškimo, kurį sausio 23 d. priėmė Seimas, pagrindu.

Tai patvirtino COSAC pirmininkų susitikime, sausio 26–27 dienomis dalyvaujantis Seimo Pirmininkės pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Pareiškime COSAC pirmininkai ragina ES vyriausiąją įgaliotinę užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton užtikrinti, kad Ukrainos klausimas liktų nuolatine ES Užsienio reikalų tarybos darbotvarkės dalimi tol, kol politinė krizė šalyje bus išspręsta ir Ukrainos visuomenės ES integracijos siekiai bus pasiekti.

„COSAC pirmininkų pareiškimas dėl padėties Ukrainoje – labai reikšmingas žingsnis ES bendroje užsienio politikoje ir Rytų partnerystės programoje. Susiklosčiusi itin sudėtinga politinė situacija Ukrainoje nėra tik Ukrainos reikalas, bet visos ES. Todėl negalime palikti Ukrainos vienos, kai ji išgyvena tokį didelį istorinį lūžį. Kitu atveju, besirutuliojantys įvykiai turės neigiamų pasekmių visai Europai ir jos saugumo atmosferai. Tuo pačiu Lietuva, inicijuodama tokį pareiškimą, dar kartą parodė savo atsidavimą Ukrainos demokratėjimui, jos integracijai į ES ir apskritai ES plėtrai“, – tvirtina G. Kirkilas.

Pareiškimu ES nacionalinių parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkai griežtai pasmerkė smurto ir jėgos panaudojimą Ukrainoje ir paragino susilaikyti nuo tolesnių smurtinių veiksmų bei pabrėžė, kad „kai kurių asmenų ir jų grupių provokaciniai veiksmai, siekiant taikias demonstracijas paversti riaušėmis, negali būti laikomi pretekstu jėgos ir smurto panaudojimui prieš taikius protestuotojus“.

COSAC pirmininkai „kviečia Ukrainos visuomenę, opozicijos jėgas ir valdžios institucijas visomis įmanomomis priemonėmis siekti taikaus politinio dialogo ir tik šiuo būdu ieškoti išeičių iš susidariusios padėties“ bei išreiškia solidarumą su Ukrainos žmonių siekiu tapti visaverte Europos šeimos nare. Kartu kreipiamasi į Ukrainos Aukščiausiosios Rados narius, raginant suvokti savo ypatingą politinę atsakomybę šiuo itin sudėtingu Ukrainai laikotarpiu ir imtis atsakingų veiksmų, kad būtų suvaldyta stiprėjanti politinė krizė šalyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi