Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Paryžiuje dešiniosios pakraipos organizacijų protestas baigėsi susirėmimais su policija

BNS2015.09.08 13:45

Keli tūkstančiai žmonių sekmadienį žygiavo Paryžiaus gatvėmis, dalyvaudami „Pykčio dienos“ protestuose prieš prezidentą Francois Hollande`ą,o šios eitynės baigėsi susirėmimais su policija.

Keli tūkstančiai žmonių sekmadienį žygiavo Paryžiaus gatvėmis, dalyvaudami „Pykčio dienos“ protestuose prieš prezidentą Francois Hollande`ą,o šios eitynės baigėsi susirėmimais su policija.

Saugumo pajėgos leido ašarines dujas, vaikydamos kelis šimtus jaunuolių, kurie svaidė į policininkus butelius, fejerverkus, metalinius strypus ir šiukšlių konteinerius.

Policija nurodė, kad bent 150 žmonių buvo suimti po susirėmimų, per kuriuos buvo sužeisti 19 pareigūnų – iš jų vienas „potencialiai sunkiai“, sakė vienas šaltinis policijoje.

Vidaus reikalų ministras Manuelis Vallsas pasmerkė smurtą, vykdomą „asmenų iš įvairių kraštutinių ir ultradešiniųjų grupuočių, kurių vienintelis tikslas – kurstyti neramumus“.

Šias eitynes organizavo apie 50 smulkių, daugiausiai dešiniosios pakraipos organizacijų, tačiau į jas nepavyko įtraukti didesnių prieš F.Hollande'ą nusistačiusių judėjimų.

Organizatoriai tvirtina, kad šioje akcijoje dalyvavo apie 120 tūkst. žmonių, tačiau policija nurodė, kad eitynėse, kurios vyko pliaupiant smarkiam lietui, buvo apie 17 tūkst. dalyvių.

Demonstrantai protestavo prieš įvairius F.Hollande`o, kuris yra nepopuliariausias naujausių laikų Prancūzijos vadovas, politinius sprendimus, tokius kaip pernai priimtas įstatymas, leidžiantis gėjų santuokas.

Kai kurie reikalavo, kad Prancūzija pasitrauktų iš Europos Sąjungos (ES), o kiti ragino gerbti žodžio laisvę – veikiausiai dėl neseniai vyriausybės priimto sprendimo uždrausti prieštaringai vertinamus komiko Dieudonne`o šou, laikomus antisemitiškais.

Žydų studentų sąjunga UEJF pasmerkė „antisemitinius šūkius ir nacių saliutus“, kuriuos demonstravo dalis protestuotojų.

„Ši „Pykčio diena“ virto neapykantos diena“, – sakė jos pirmininkas Sacha Reingewirtzas.

Daugelis eitynių dalyvių skundėsi dėl prieštaringai vertinamo F. Hollande`o privataus gyvenimo – kitą dieną po to, kai prezidentas paskelbė išsiskyręs su savo partnere Valerie Trierweiler, kilus skandalui dėl jo romano su jaunesne aktore.

„Jau gana skandalų dėl šio prezidento – jis užtraukia nešlovę Prancūzijai“, – viena 60-metė, vardu Marion, sakė naujienų agentūrai AFP.

„Esate čia, kad pasakytumėte: „Jums jau gana“, – vienas iš organizatorių sakė miniai, pridūręs, kad Prancūzijos lyderiai „yra labiau užsiėmę savo romanais ... negu nedarbu“.

Prancūzija, kuri yra antroji didžiausia euro zonos ekonomika, šiuo metu stengiasi įveikti didžiulį nedarbą. F. Hollande`as neseniai paskelbė planą 2015–2017 metais sumažinti biudžeto išlaidas 50 mlrd. eurų (172,6 mlrd. litų), siekiant atgaivinti ekonomiką.

Kelios partijos ir organizacijos, tokios kaip ultradešinysis Nacionalinis frontas, šiuose protestuose nedalyvavo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.