Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainos teisingumo ministrė grasina protestuotojams nepaprastąja padėtimi

BNS2015.09.08 13:45

Ukrainos teisingumo ministrė Olena Lukaš pirmadienį įspėjo, jog gali paprašyti prezidento įvesti šalyje nepaprastąją padėtį, kai radikaliai nusiteikę protestuotojai užėmė jos vadovaujamą ministeriją Kijevo centre.

Ukrainos teisingumo ministrė Olena Lukaš pirmadienį įspėjo, jog gali paprašyti prezidento įvesti šalyje nepaprastąją padėtį, kai radikaliai nusiteikę protestuotojai užėmė jos vadovaujamą ministeriją Kijevo centre.

O. Lukaš, dalyvaujanti derybose tarp prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir opozicijos, kuriose ieškoma būdų užbaigti dabartinę krizę, Ukrainos televizijai sakė, kad prašys prezidento nutraukti derybas, jei protestuotojai nepasitrauks iš užimto pastato.

Dešimtys protestuotojų sekmadienį vėlai vakare įsiveržė į Teisingumo ministeriją, nesulaukę jokio pasipriešinimo iš būrelio jame budėjusių apsaugininkų.

Tuomet į įvykio vietą suskubo daugiau protestuotojų, kurie šalia pastato iš maišų su sniegu ir šiukšlių konteinerių pastatė kelių metrų aukščio barikadą.

„Būsiu priversta prašyti Ukrainos prezidentą sustabdyti derybas, jei pastatas nebus atlaisvintas ir derybininkams nebus suteikta galimybė rasti taikų konflikto sprendimą“, – sakė ministrė televizijai „Inter“.

Pasak O. Lukaš, jei protestuotojai neatsitrauks, ji taip pat kreipsis į Ukrainos nacionalinio saugumo tarybą „su reikalavimu aptarti galimybę įvesti šalyje nepaprastąją padėtį“.

Radikalūs aktyvistai iš judėjimo, pasivadinusio „Teisingu reikalu“, išdaužė ministerijos pastato langus ir nuplėšė lentą su jos pavadinimu.

O. Lukaš sakė, kad jie purškė į pastato vidų vandenį, „paversdami jį tikra čiuožykla“.

Naujienų agentūra „Interfax-Ukraine“ pranešė, kad opozicijos lyderis, buvęs pasaulio sunkiasvorių bokso čempionas Vitalijus Klyčko, dalyvaujantis derybose su prezidentu, praėjusią naktį apsilankė įvykio vietoje ir paprašė protestuotojų atsitraukti iš ministerijos, tačiau šie nepakluso.

Milicija pradėjo oficialų tyrimą dėl valstybinio pastato užėmimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.