Pasaulyje

2014.01.27 09:16

Damasko režimas sutiko leisti moterims ir vaikams išvykti iš apsiausto Homso

BNS2014.01.27 09:16

Sirijos režimas Ženevoje vykstančiose taikos derybose sekmadienį sutiko užtikrinti saugų koridorių moterims ir vaikams išvykti iš sukilėlių užimto Homso miesto rajono, kur jie ne vieną mėnesį laikomi apsiausti.

Sirijos režimas Ženevoje vykstančiose taikos derybose sekmadienį sutiko užtikrinti saugų koridorių moterims ir vaikams išvykti iš sukilėlių užimto Homso miesto rajono, kur jie ne vieną mėnesį laikomi apsiausti.

Jungtinių Tautų (JT) tarpininkas Lakhdaras Brahimi, pristatydamas pirmąjį realų pažadą, duotą Sirijos priešiškų stovyklų derybose, sakė, kad prezidento Basharo al-Assado režimas leis moterims ir vaikams nuo dabar išvykti.

Tačiau opozicijos aktyvistai Homse skeptiškai sutiko šią žinią, teigdami, jog visų pirma nori humanitarinės pagalbos bei „garantijų“, kad išvykstantieji nebus areštuojami.

„Vyriausybės pusė mums pasakė, kad moterys ir vaikai, esantys apsiaustame miesto rajone, gali tučtuojau išvykti“, – sakė L. Brahimi žurnalistams pasibaigus antrajai derybų, kuriose dalyvauja Damasko režimo ir opozicijos atstovai, dienai.

JT pasiuntinys sakė, jog „tai viltinga pradžia rytdienai“, ir pridūrė, kad kitiems civiliams gyventojams taip pat bus leista išvykti, „tačiau vyriausybei pirmiausia reikia jų pavardžių sąrašo“.

L. Brahimi taip pat dar kartą išreiškė viltį, kad humanitarinės pagalbos konvojui pirmadienį bus leista patekti į apsiaustą rajoną, nurodęs, jog sukilėlių pajėgos jau davė savo sutikimą, o vietos gubernatorius dar svarsto šį klausimą.

Sirijos užsienio reikalų viceministras Faisalas Muqdadas patvirtino, kad moterims bei vaikams bus leista išvykti, ir apkaltino sukilėlių pajėgas darant tam kliūtis.

„Pastaruosius dvejus metus asmeniškai dalyvavau pastangose ištraukti tas moteris ir vaikus iš Homso senamiesčio... Visus šiuos mėginimus sužlugdė ginkluotos grupuotės, neišleidusios nė vieno žmogaus“, – sakė viceministras žurnalistams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.