Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.27 19:45

Neramumai Ukrainoje: didėja protestų teritorija

Kijeve apie 50protestuotojų iš judėjimo „Bendras reikalas“ užėmė netoli Maidano įsikūrusią Teisingumo ministeriją. Per užėmimą išdaužta dalis langų. Ministerijoje nuolat ketina budėti keli šimtai žmonių, tačiau žmones į darbą leisti žadama.

Kijeve apie 50protestuotojų iš judėjimo „Bendras reikalas“ užėmė netoli Maidano įsikūrusią Teisingumo ministeriją. Per užėmimą išdaužta dalis langų. Ministerijoje nuolat ketina budėti keli šimtai žmonių, tačiau žmones į darbą leisti žadama.

Netruks po užėmimo pas aktyvistus į ministeriją atėjęs Vitalijus Klyčko ragino juos palikti pastatą, pasak jo, kol vyksta derybos, reikia nesiimti jokių neteisėtų veiksmų. Tačiau judėjimo aktyvistai sako jau nepasitikintys V. Klyčko ir žada likti ministerijoje. Netoli jos gatvėje pastatyta barikada.

Tai – jau trečioji ministerija kurią kontroliuoja protestuotojai. Praėjusį penktadienį Žemės ūkio ministerijoje įkurtas savigynos būrių – Nacionalinės gvardijos – štabas. Šeštadienį judėjimas „Bendras reikalas“ užėmė energetikos ir anglies pramonės ministeriją. Tačiau pastarosios darbuotojams leista patekti į savo darbo vietas.

Protestuotojai kontroliuoja tik įėjimus. Tuo metu protestai iš Kijevo plinta į kitus Ukrainos regionus. Sekmadienį buvo užiminėjami valstybiniai pastatai, kai kur įvyko susidūrimų su pareigūnais.

Skelbiama, kad prezidentui Vikrorui Janukovyčiui Maidanas davė keletą valandų protestuotojams aktyvistams išlaisvinti. Šiuo metu sulaikyta maždaug 200 žmonių. Jeigu šie nebus paleisti, aktyvistai žada organizuoti išlaisvinimo akciją.

„Tęsiame kontrolės perėmimą iš centrinės valdžios. Šiandien tai – vienintelė alternatyva vieningam pasipriešinimui. Mes nenaudojame jėgos, kaip matote, nuketėjusiųjų nėra. Disciplinuoti vaikinai užeina į valdžios įstaigas ir nieko negrobia, nedaužo, o tiesiog perima kontrolę į savo rankas. Šiandien Maidano pozicija tokia, kad diktatorius V. Janukovičius turi liautis naudoti terorą prieš Ukrainos žmones“, – teigė judėjimo „Bendras reikalas“ lyderis Oleksandras Danyliukas.

„Bandžiau pakalbėti su jais, kad jie atlaisvintų patalpas. Kol kas atsisako. Dabar bandysime kalbėtis su tais, kurie vadovauja jiems, kad ministerija būtų atlaisvinta“, – sakė V. Klyčko.

„V. Klyčko buvo girtas po susitikimo su V. Janukovyčiumi. Jie atėjo girti į sceną po derybų su V. Janukovičiumi. Ir visa Ukraina žiūrėjo į tą cirką. Dabar V. Klyčko yra niekas. V. Klyčko negerbiame“, – sakė  vienas protestuotojas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi