Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.26 20:14

Protestai plinta visoje Ukrainoje, šturmuojama vis daugiau pastatų

BNS, DELFI.lt 2014.01.26 20:14

Protestai Ukrainoje ir toliau plinta už Kijevo ribų. Pasigirsta pranešimai apie neramumus iš visos šalies, praneša BBC. Kai kur protestuotojams pavyko užimti valstybinius pastatus, kai kur įvyko susidūrimai su policija.

Protestai Ukrainoje ir toliau plinta už Kijevo ribų. Pasigirsta pranešimai apie neramumus iš visos šalies, praneša BBC. Kai kur protestuotojams pavyko užimti valstybinius pastatus, kai kur įvyko susidūrimai su policija.
 
Šiaurės rytuose esančiame Sumyje protestuotojams pavyko užimti administracijos pastatą, Zaporožėję žmonės bandė padaryti tą patį.
 
Vidaus reikalų ministras tikina, kad vakarų Ukrainos gyventojai, kuriuos vadina provokuotojais, vyksta į kitas šalies vietas, kad „keltų problemas“, praneša BBC.
 
Maidanas V. Janukovyčiui davė keletą valandų išlaisvinti aktyvistus
 
Skaičiuojama, kad šiuo metu sulaikyti apie 200 aktyvistų. Įspėjama, kad jų neišlaisvinus bus kirstas atsakas.
 
Aktyvistų atstovai teigia, kad taikiai nepaleidus suimtų ukrainiečių, bus organizuojama jų išlaisvinimo akcija.
 
Krymo totoriai eis į gatves
 
Sausio 28 d. Siferopolyje, Krymo autonominės respublikos sostinėje, Krymo totoriai reikalaus stabdyti kraują liejantį konfliktą šalyje. Tai pranešė Krymo totorių Medžlio (tautinio parlamento) atstovas Refatas Čubarovas.
 
Medžlio atstovai žada rinktis antradienį centrinėje Siferopolio aikštėje.
 
Protestuotojai reikalaus stabdyti kraują liejančius susidūrimus, Krymo totorių teisių atstatymo.
 
Sumio regione užimtas administracinis pastatas
 
Protestuotojai užėmė Sumio regiono administracinį pastatą. Apie 5 tūkst. susirinkusių ukrainiečių balsavo už tai, kad būtų sukurtas Liaudies parlamentas, praneša zn.ua.
 
Susirinkime priimta rezoliucija, kuri pripažįsta sausio 19 d. Kijeve įkurtą Liaudies parlamentą.
 
Sumio regiono Liaudies parlamento atstovu išrinktas Vladimiras Šulga.
 
Dnepropetrovske milicija sulaikė septynis Euromaidano aktyvistus
 
Dėl viešosios tvarkos pažeidimo Euromaidano proteste buvo sulaikyti septyni asmenys Dnepropetrovske. Informuojama, kad vienas asmuo dėl sužalojimų nugabentas į ligoninę.
 
Milicija tikino, kad saugodama viešąją tvarką nenaudoja žalojančių ginklų.
 
Zaporožės mieste toliau vaikomi protestuotojai
 
Milicija bandė išvaikyti protestuotojus Zaporožės mieste naudodami ašarines dujas, dūmų granatas. Buvo matomi mėtomi akmenys, praneša zn.ua.
 
Zaporožės mieste ir toliau piketavo keletas tūsktančių ukrainiečių. Gyventojai bandė įsiveržti į vietos administracijos pastatą.
 
News.liga.net informavo, kad dėl bandymų užimti regiono administracinį pastatą pradėtas kriminalinis tyrimas. Skelbiama, kad už tokius neteisėtus veiksmus gali grėsti nuo trejų iki šešerių metų kalėjimas.
 

Išlydėti žuvusio protestuotojo susirinko tūkstantinė minia

Tūkstančiai žmonių sekmadienį susirinko Kijevo Šv. Mykolo katedroje dalyvauti 25 metų baltarusių protestuotojo, kuris Ukrainos sostinėje buvo nušautas per susirėmimus su saugumo pajėgomis, laidotuvėse.

Sekmadienis būtų buvęs 26-asis Michailo Žiznevskio gimtadienis. Gedėtojai būriavosi ir aikštėje prie katedros, daugelis jų atnešė gėlių ir mojavo Ukrainos vėliavomis su juodais kaspinais. Kiti skandavo „Didvyris!“ ir giedojo šalies himną.

Gedulingame atsisveikinime taip pat dalyvavo visi trys pagrindiniai opozicijos lyderiai – bokso čempionas Vitalijus Klyčko, buvęs ministras Arsenijus Jaceniukas ir nacionalistas Olehas Tiahnybokas.

Per ceremoniją taip pat matėsi raudonos ir baltos spalvų vėliavų, kurias dabartinis Baltarusijos autoritarinis režimas yra uždraudęs.

„Jis buvo labai drąsus, labai malonus žmogus, kuris atidavė savo gyvybę už Ukrainos ateitį“, – sakė Kijevo gyventoja Iryna Davydova.

„Vien tai, kad tiek daug jo nepažinojusių žmonių atėjo atsisveikinti, reiškia, kad jis, baltarusis, tapo Ukrainos didvyriu“, – sakė ji.

25 metų studentė iš Kijevo Nina Uvarov negalėjo suvaldyti ašarų, kai iš Šv.Mykolo katedros buvo išnešamas M. Žiznevskio kūnas.

„Jis galėjo būti mano sužadėtinis, bet žuvo gindamas mano ateitį, kad aš galėčiau gyventi kitokioje Ukrainoje“, – sakė ji.

M. Žiznevskio kūnas buvo nuneštas į jo mirties vietą maždaug už 700 metrų prie barikadų, pastatytų netoli Ukrainos parlamento.

Maldos už žuvusįjį taip pat buvo kalbamos šalia esančioje Nepriklausomybės aikštėje sostinės centre, kur protestuotojai yra įsirengę palapinių stovyklą.

25 metų M. Žiznevskis yra vienas iš dviejų protestuotojų, trečiadienį žuvusių nuo šautinių žaizdų.

M. Žiznevskio draugas Jurijus, kuris prašė nenurodyti jo pavardės, sakė skeptiškai vertinantis galimybes, kad dėl jo mirties kalti asmenys kada nors bus nubausti.

Ukrainos pareigūnai patvirtino, kad M. Žiznevskis mirė nuo šautinių žaizdų, bet saugumo pajėgos neigė šaudžiusios į protestuotojus.

Pasak vyriausybės, abu šie demonstrantai žuvo nuo kulkų, paleistų iš medžiokinių šautuvų, kurių milicija neturi.

„Apmaudu, kai mus palieka tokie žmonės kaip jis“, – sakė Jurijus, kuris paaiškino, kad M. Žiznevskis buvo vienas iš protestuotojų, kuriems buvo pavesta užtikrinti saugumą protestų stovykloje.

„Jis gabeno sužeistuosius iš susirėmimų vietos“, – sakė jis ir pridūrė, kad M. Žiznevskis Ukrainoje gyveno kelerius metus.

„Nepriklausomybės aikštėje jis buvo atsakingas už įstatymą ir tvarką, jis užtikrino žmonių saugumą, – sakė jis. – Tai buvo tyčinis nužudymas, ne atsitiktinis. Netikime, kad jie ras kaltuosius“.

M. Žiznevskio palaikai vėliau sekmadienį turi būti nuskraidinti į Baltarusiją palaidoti.

Apie ankstesnius sekmadienio Euromaidano įvykius galite paskaityti čia.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi