Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

K. Starkevičius: įvykiai Ukrainoje organizuotesni nei „oranžinės revoliucijos“ metu

Ukrainoje vyksta revoliucija. Jai valdžia priešinasi baugindama žmones – protestuotojai vežami į miškus, kankinami, dalis jų dingsta be žinios. Tačiau trauktis niekas neketina – arba rinkimai, arba mirtis. Taip apie įvykius Kijeve 15min.lt pasakojo ten esantis Seimo narys konservatorius Kazys Starkevičius.

Ukrainoje vyksta revoliucija. Jai valdžia priešinasi baugindama žmones – protestuotojai vežami į miškus, kankinami, dalis jų dingsta be žinios. Tačiau trauktis niekas neketina – arba rinkimai, arba mirtis. Taip apie įvykius Kijeve 15min.lt pasakojo ten esantis Seimo narys konservatorius Kazys Starkevičius.

„Kol Maidanas gyvas, tol ir revoliucija vyks. Kai Maidane žmonių neliks, tai dabartinė  valdžia užgniauš visą  demokratinį procesą“, – pasakojo K.Starkevičius.

Į Kijevą jis atvyko šeštadienį, buvo susitikęs su opozicijos, parlamento nariais, aplankė Maidane susirinkusius žmones. Pasak jo, tik dvi Ukrainos administracijas kontroliuja dabartinė valdžia, kitas opozicija arba jau užėmė, arba jas užblokavo.

K.Starkevičius kalbėjosi su protestuotojais. Jie pasakojo, kad žmonės yra bauginami. Protestuotojus veža į mišką, jie ten yra kankinami, kai kurie dingsta be žinios.

„Teko bendrauti su žmonėmis, tikrai šiltai priima, kai sužino, kad iš Lietuvos. Jie pasakojo atsitikimą: valdžia sustabdė mašiną ir pamatė pažymėjimą, kad mergina yra Maidano aktyvistė. Kitą dieną buvo apvogtas jos butas. Klausiau, ar tokie atvejai yra pavienai. Ne, ne pavieniai, tai vyksta masiškai. Žmonės yra bauginami“, – pasakojo K.Starkevičius.

Nepaisant kankinimų, žmonės esą nebijo ir yra pasiruošę bet kam.

„Žmonių nuotaikos yra labai stiprios. Sprendimas, jų manymu, turi būti arba rinkimai, arba bus kraujo praliejimas. Tikrai revoliucinės nuotaikos. Žmonės entuziastingi. Yra organizuotumas, tvarka. Aišku, sąlygos labai prastos. Pastoviai deginamos padangos, visą laiką mušami būgnai. Žmonės nuoširdžiai nusiteikę nesitraukti“, – pasakojo parlamentaras.

Ukrainoje jis buvo ir 2004 metais, kai vyko Oranžinė revoliucija. Pasak K. Starkevičiaus, ši revoliucija yra kur kas organizuotesnė, tvarkingesnė, be to, ryškesnis ir žmonių nusiteikimas protestuoti iki pabaigos.

Parlamentaras pabrėžė, kad Ukrainoje visą laiką turėtų būti Europos Sąjungos atstovų. Šiuo metu ukrainiečius dažniausiai lanko tik lietuviai ir lenkai. Būtina, kad Ukrainos valdžia jaustųsi stebima Europos Sąjungos.

„Palaikyčiau Vokietijos kanclerės poziciją, kad nereikia izoliuoti Ukrainos, nereikia palikti žmonių. Nes atsiras tarpininkas. O tas tarpininkas tai yra Rusija. Ir tada bus dar vienas pralaimėjimas Europos diplomatijos“, – sakė K. Starkevičius.

Jo teigimu, Ukrainai palanki yra Sočio olimpiada: „Rusija šiuo metu kažkokios didesnės įtakos nedarys dėl olimpiados, Ukraina yra labai netoli Sočio.“

Pirmadienį į Ukrainą ketina vykti konservatorių lyderis Andrius Kubilius. Jis šeštadienį tikino gavęs Ukrainos opozicijos vieno lyderių Vitalijaus Klyčko kvietimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi