Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.25 23:16

Opozicija atmetė V. Janukovyčiaus pasiūlymus

LRT.lt, 15min.lt, lrytas.lt 2014.01.25 23:16

Po susitikimo su Ukrainos prezidentu, kuriame jis opozicijai pasiūlė ieškoti kompromiso, į Maidaną Kijeve atvykęs partijos UDAR lyderis Vitalijus Klyčko pareiškė, kad atmeta V. Janukovyčiaus provokacijas.

Po susitikimo su Ukrainos prezidentu, kuriame jis opozicijai pasiūlė ieškoti kompromiso, į Maidaną Kijeve atvykęs partijos UDAR lyderis Vitalijus Klyčko pareiškė, kad atmeta V. Janukovyčiaus provokacijas.

V. Klyčko teigė, kad „V. Janukovičius sutiko su daugeliu reikalavimų, mes ir toliau ieškosime kompromiso“.

„Mes norime, kad būtų atšaukti sausio 16-osios įstatymai. Mes reikalaujame prezidento rinkimų šiemet. Ir atgal mes nesitrauksime. Laikome savo pozicijas Maidane ir regionuose. Ekstremistų čia nėra. Mes esame taikūs žmonės, ginantys savo teises. Derybos tęsiasi. Nepasiduosime jokioms provokacijoms. Ačiū visiems už drąsą. Tegyvuoja Ukraina“, – kalbėjo jis, kreipdamasis į žmones.

Derybose V. Janukovyčius siūlė paleisti sulaikytuosius ir pakeisti sausio 16-ąją priimtus įstatymus. Taip jis tikėjosi sureguliuoti šalyje kilusią politinę krizę.

Anksčiau Ukrainos prezidentūros išplatintame pranešime skelbta, kad jeigu A. Jaceniukas sutiks su pasiūlymu tapti nauju vyriausybės vadovu, prezidentas pasirašys dabartinės Vyriausybės atstatydinimo dokumentą.

Pasak pranešimo, prezidentas tikėjosi, kad bendras darbas su opozicija leis šaliai susivienyti ir įgyvendinti valstybei ir visuomenei būtinas reformas.

Teisingumo ministrės Olenos Lukaš išplatintame pareiškime rašyta, jog abi šalys taip pat sutarė, kad protestuotojai ir saugumo pajėgos pamažu atsitrauks iš Kijevo aikščių ir gatvių.

Tačiau atmetus V. Janukovyčiaus pasiūlymus kyla tik dar didesnė protestuotojų ir specialiosios paskirties dalinio „Berkut“ karių susirėmimų grėsmė.

„Prezidentas dar kartą apgailestavo dėl tragiškų įvykių, sužeistų ir žuvusių žmonių, ir pabrėžė, kad prievartos neturėtų būti. Mes svarstome visus radikalius scenarijus ir jų pasekmes. Derybos vyks toliau“, – teigė V. Janukovyčiaus atstovė.

Pranešama, kad po paskutinio opozicijos pareiškimo prie barikadų vyksta susirėmimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi