Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Prancūzijos prezidentas F. Hollande'as skiriasi

BNS2015.09.08 13:45

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as, kaip tikimasi, šeštadienį paskelbs pareiškimą, kuriame praneš, jog skiriasi su savo partnere Valerie Trierweiler, kilus audrai žiniasklaidoje dėl šalies vadovo romano su viena aktore, pranešė laikraštis „Journal du Dimanche“.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as, kaip tikimasi, šeštadienį paskelbs pareiškimą, kuriame praneš, jog skiriasi su savo partnere Valerie Trierweiler, kilus audrai žiniasklaidoje dėl šalies vadovo romano su viena aktore, pranešė laikraštis „Journal du Dimanche“.

48 metų Prancūzijos pirmoji ponia V. Trierweiler, kuri yra F. Hollande'o partnerė nuo 2006 metų, sekmadienį planuoja išvykti į Indiją paremti labdaros projektų, o prezidentas nori iki to laiko išspręsti klausimą dėl jų santykių ateities, rašo laikraštis.

„Spaudos pranešimas iš Eliziejaus rūmų turėtų būti paskelbtas kažkuriuo metu šiandien“, – autoritetingas nacionalinis savaitinis laikraštis nurodė savo tinklalapyje, neįvardydamas šaltinių.

Prezidento atstovas atsisakė komentuoti tą pranešimą, o V. Trierweiler atstovas kol kas neatsakė į prašymą pakomentuoti.

Garsenybių gyvenimą nušviečiantis žurnalas „Closer“ sausio 10 dieną paskelbė pranešimą, jog F. Hollande'as užmezgė romaną su 41 metų prancūzų aktore Julie Gayet. Leidinys teigia, kad F. Hollande'as reguliariai lankydavo J. Gayet pasiskolintame bute, į kurį vairuotojas jį nuveždavo motoroleriu. Prezidento veidą dengdavo motociklininko šalmas.

Žiniasklaidoje kilusi audra nukreipė visuomenės dėmesį nuo F. Hollande'o perėjimo prie verslui palankesnės politikos, kuri, kaip jis tikisi, padės atgaivinti antrąją didžiausią euro zonos ekonomiką, krečiamą didelio nedarbo.

Spaudos konferencijoje, kurioje prezidentas ketino apžvelgti savo planus dėl ekonomikos, jis buvo apibertas klausimais apie savo privatų gyvenimą. Panašiai susiklostė ir F. Hollande'o kelionė į Romą, per kurią jis penktadienį susitiko su popiežiumi.

Apklausos rodo, kad 59 metų F. Hollande'as dabar yra nepopuliariausias prezidentas šiuolaikinėje Prancūzijoje. Jam sunkiai sekasi vykdyti savo pažadą užtikrinti aiškią nedarbo mažėjimo tendenciją, kai šiuo metu šalyje darbo neturi beveik 11 proc. darbingo amžiaus žmonių.

F. Hollande'as turi keturis vaikus iš savo ankstesnės partnerystės su kita įtakinga socialistų politike – Segolene Royal, kuri 2007 metais kandidatavo į prezidento postą. S. Royal apie jųdviejų išsiskyrimą paskelbė vos tik pralaimėjusi rinkimus savo varžovui dešiniųjų pažiūrų Nicolas Sarkozy.

V. Trierweiler, kuri rašo straipsnius apie meną savaitraščiui „Paris Match“, nėra susituokusi su F. Hollande'u, tačiau atlikdavo šalies pirmosios ponios pareigas per oficialius renginius po jo pergalės rinkimuose 2012-ųjų gegužę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt