Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.25 14:25

Košmaras Kijeve tęsiasi: demonstrantai vėl ėmėsi šturmo

BNS, 15min.lt 2014.01.25 14:25

Po neilgai trukusių paliaubų Ukrainos sostinėje – vėl įtampa. Nepaisant prezidento Viktoro Janukovyčiaus pažadų performuoti ministrų kabinetą ir keisti nepasitenkinimą sukėlusį įstatymą dėl protestų, Kijeve milicija vėl susigrūmė su protestuotojais.

Po neilgai trukusių paliaubų Ukrainos sostinėje – vėl įtampa. Nepaisant prezidento Viktoro Janukovyčiaus pažadų performuoti ministrų kabinetą ir keisti nepasitenkinimą sukėlusį įstatymą dėl protestų, Kijeve milicija vėl susigrūmė su protestuotojais.

Kp.ua praneša, kad Kijeve susirinkę žmonės visą vakarą stiprino barikadas, į milžiniškus laužus sunešė dar daugiau padangų. Gruševskio gatvėje liepsnojančios padangos pradėtos gesinti vandeniu.

Anot proeuropietiškos Ukrainos spaudos, „Berkut“ žaliūkai elgiasi agresyviai, iš jų pusės  pasigirsta šūvių ir sprogimų garsai, matyti sproginėjantys fejerverkai. Protestuotojai neatsilieka – link pareigūnų pusės vis paleidžiami molotovo kokteiliai, tačiau jie nepasiekia pirmųjų milicininkų ir „Berkut“ eilių.

Žiniasklaida praneša, kad protestai Ukrainoje pareikalavo dar vienos aukos – Čerkasuose mirė mergina, kuriai ant galvos iš ketvirto aukšto nukrito vazonas. Liudininkai teigia, kad vazoną paleido milicininkai.

Kova vyko ir naktį

Praėjusią naktį demonstrantai apmėtė milicininkus Molotovo kokteiliais, o pareigūnai atsakė garsinėmis granatomis ir guminėmis kulkomis, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.

Šie susirėmimai Gruševskio aikštėje nebebuvo tokie įnirtingi kaip vykę anksčiau šią savaitę, tačiau dėl jų vis labiau nerimaujama, jog paliaubos gali neišsilaikyti.

Per neramumus anksčiau šią savaitę žuvo penki aktyvistai, nurodė protestuotojai. Pareigūnai patvirtino, jog buvo nušauti du žmonės, tačiau teigė, kad tie incidentai nesusiję su milicija.

Demonstrantai vėl padegė padangas ant savo barikadų, nuo kurių naktį kilo tiršti juodi dūmai ir aukštos liepsnos. Protestuotojai nuolat svaidė į ugnį naujas padangas, iš naujo kurstydami liepsnas.

Troškinančius dūmus vėjas nešė milicijos link, todėl demonstrantai buvo beveik nematomi saugumo pajėgoms.

Tačiau rytą protestuotojai leido ugniai beveik visiškai užgesti. Žmonės rinkosi prie laužų pasišildyti, kai Kijeve naktį temperatūra nukrito iki minus 20 laipsnių Celsijaus.

Milicija ir protestuotojai nuo ketvirtadienio ryto daugiausiai laikėsi paliaubų, dėl kurių susitarė opozicijos lyderis ir buvęs pasaulio bokso čempionas Vitalijus Klyčko, siekdamas suteikti galimybę pradėti derybas.

Tuo tarpu Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad Kijevo pietiniame rajone buvo rastas vieno milicininko kūnas, nors to incidento nesusiejo su protestuotojais ir susirėmimais, apėmusiais sostinės centrinius rajonus.

VRM apkaltino opozicijos stovyklos apsaugininkus „užpuolus tris milicijos pareigūnus“ netoli protestų židiniu tapusios Nepriklausomybės aikštės. Nurodoma, kad vienas milicininkas buvo sužalotas peiliu, o du kiti buvo sulaikyti.

Opozicija neigė esanti atsakinga dėl to išpuolio ir penktadienį įvykdyto nužudymo, taip pat prašė milicijos „neprovokuoti klaidinančių ir pavojingų žinių skleidimu“.

„Pasipriešinimo štabas tai kategoriškai neigia ir laiko tai sąmoninga provokacija, kuria siekiama pakurstyti milicijos įtūžį prieš protestuotojus“, – sakoma pranešime, kuris šeštadienio rytą buvo paskelbtas opozicinės partijos „Batkyvščina“ („Tėvynė“) tinklalapyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi