Pasaulyje

2014.01.24 16:43

Sirijos režimas grasina trauktis iš taikos derybų, pranešė valstybinė televizija

BNS2014.01.24 16:43

Sirijos vyriausybė penktadienį pagrasino pasitraukti iš taikos derybų Ženevoje, kaltindama opoziciją, kad ši nėra nei rimta, nei pasirengusi deryboms, pranešė valstybinė televizija.

Sirijos vyriausybė penktadienį pagrasino pasitraukti iš taikos derybų Ženevoje, kaltindama opoziciją, kad ši nėra nei rimta, nei pasirengusi deryboms, pranešė valstybinė televizija.

Užsienio reikalų ministras Walidas „Muallemas pasakė Jungtinių Tautų ir Arabų Lygos pasiuntiniui Lakhdarui Brahimi, kad jei iki rytojaus neįvyks rimtų posėdžių, oficiali Sirijos delegacija išvyks iš Ženevos“, informavo televizija.

W. Muallemas sakė pasiuntiniui L. Brahimi, kad „Sirijos delegacija yra rimta ir pasirengusi pradėti (derybas), o kita pusė – ne“.

Ženevoje Sirijos valdančiojo režimo delegacijai artimas šaltinis, prašęs neminėti jo pavardės, sakė naujienų agentūrai AFP, kad toks perspėjimas „nėra grasinimas, o paraginimas L. Brahimiui paspausti opoziciją, kad ši rodytų daugiau rimtumo“.

Lig šiol Jungtinėms Tautoms nesiseka prikalbinti abi konflikto puses susėsti toje pačioje patalpoje per konferenciją, kuri prasidėjo trečiadienį ir kuria siekiama nutraukti trejus metus nesiliaujantį pilietinį karą, nusinešusį apie 130 tūkstančių gyvybių.

Penktadienio rytą L. Brahimi susitiko su W. Muallemu ir kitais pastarojo delegacijos nariais, o 16 val. (17 val. Lietuvos laiku) numatytas susitikimas su sukilėlių koalicijos atstovaus, sakė JT atstovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.