Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.23 22:52

Maidane laukiama derybų rezultatų, kyla protestai kituose miestuose

LRT.lt, BNS 2014.01.23 22:52

Ketvirtadienį 20 val. baigėsi prezidentui Viktorui Janukovyčiui opozicijos duotas derybų laikas dėl krizės sureguliavimo. Protestuotojai Maidane laukia opozicijos lyderių pasisakymų, o tuo metu skelbiama apie užimtus arba šturmuojamus apskričių administracijų pastatus septyniose Ukrainos apskrityse.

Ketvirtadienį 20 val. baigėsi prezidentui Viktorui Janukovyčiui opozicijos duotas derybų laikas dėl krizės sureguliavimo. Protestuotojai Maidane laukia opozicijos lyderių pasisakymų, o tuo metu skelbiama apie užimtus arba šturmuojamus apskričių administracijų pastatus septyniose Ukrainos apskrityse.

Kijeve dirbantis LRT televizijos naujienų tarnybos korespondentas Edvardas Špokas teigia, kad praėjus pusvalandžiui po opozicijos ultimatumo pabaigos į Kijevo centrinę Nepriklausomybės aikštę – Maidaną – plūsta žmonės, jų yra apie 50 tūkst.

Vienas iš opozicijos lyderių Vitalijus Klyčko buvo prašęs protestuotojų iki 20 val. nesiimti jokių veiksmų.

„Jie laukia iš derybų su prezidentu pasirodysiančių opozicijos lyderių V. Klyčko ir Arsenijaus Jaceniuko“, – teigė LRT televizijos korespondentas. – Taip pat žmonės būriuojasi ir prie barikadų Gruševskio gatvėje, kur dar vakar vyko riaušės. Šiandien čia padėtis ramesnė. Dar dieną buvo užgesinti laužai, kuriuos protestuotojai vakar kūrė kaip skiriamąją liniją tarp „Berkuto“ ir protestuotojų. Ten šiuo metu yra ramiau palytinti su tuo, kas buvo vakar, tačiau žmonių ten taip pat yra“.

Pasak LRT korespondento, keliuose Ukrainos miestuose protestuotojų užimti arba šturmuojami vietos administracijos pastatai. Vienoje iš protestuotojų „Twitter“ paskyrų ‏@euromaidan teigiama, kad keturių apskričių administracijos (Lvovo, Rivnės, Ternopilio ir Chmelnyckio) yra užimtos, o dar trijų (Čerkasų, Žytomyro ir ivano Frankivsko) yra šturmuojamos.

„Kalbant apie nuotaikas, tai kol kas čia Kijeve yra šalta – maždaug 11 laipsnių šalčio, tačiau žmonių pagrindinėje miesto aikštėje tikrai yra daug“, – iš Kijevo perdavė E. Špokas.

Vyks Europos diplomatijos vadovė

ES užsienio politikos vadovė Catherine Ashton ketvirtadienį pasakė, kad kitą savaitę protestų apimtame Kijeve susitiksianti su Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi ir opozicijos lyderiais.

Pranešime apie būsimą kelionę C.Ashton pažymi, kad dialogas yra vienintelis būdas išvengti padėties pablogėjimo.

„Duris dialogui ir politiniam sprendimui reikia laikyti atviras“, – pabrėžė ji.

C. Ashton sakė labai atidžiai stebinti padėtį Kijeve.

„Esu įsitikinusi, kad drastiškos įvykių eskalacijos sąlygomis Europos Sąjunga turi dar labiau padidinti savo pastangas ir paremti politinį dabartinės krizės sprendimą“, – sakoma jos pareiškime, išplatintame ketvirtadienį vakare Briuselyje.

Pasak jos, penktadienį Kijeve lankysis Europos Komisijos narys, plėtros komisaras Stefanas Fuele (Štefanas Fiulė), kuris atstovaus jai ir EK pirmininkui Jose Manueliui Barroso.

C.Ashton pažymėjo, kad „itin svarbu išvengti padėties blogėjimo ir toliau eiti tikro dialogo tarp valdžios, opozicijos ir pilietinės visuomenės keliu“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi