Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainietis docentas: manau, viskas baigsis šnipštu

Kijevo centre užsitęsę neramumai vargu ar gali peraugti į pilietinį karą, sako Kijevo T. Ševčenkos universiteto docentas, Diasporos tyrimų instituto vadovas Igoris Vynnyčenko. Anot jo, nepasitenkinimą esama padėtimi atvirai reiškia tik nedidelė šalies gyventojų dalis, opozicija neturi veiksmų programos ir pati nežino, ko iš tiesų nori.

Kijevo centre užsitęsę neramumai vargu ar gali peraugti į pilietinį karą, sako Kijevo T. Ševčenkos universiteto docentas, Diasporos tyrimų instituto vadovas Igoris Vynnyčenko. Anot jo, nepasitenkinimą esama padėtimi atvirai reiškia tik nedidelė šalies gyventojų dalis, opozicija neturi veiksmų programos ir pati nežino, ko iš tiesų nori.

O jei oficialioji valdžia jėga susidoros su maištaujančiais Maidane, Vakarai, I. Vynnyčenko nuomone, tai netrukus pamirš.

„Aš ne politologas, bet manau, kad viskas baigsis šnipštu. Žvelgiant į tai, kas dabar vyksta, net jeigu valdžia nuspręs viską baigti jėga (o tai gali įvykti), ta pati Europa, nors bus panašu į Siriją, pasakys: na, įvyko, tai įvyko. Ir nesvarbu, kad tai prieštaraus Konstitucijai. Juolab kad jau priimti nauji įstatymai. Kai kas iš jų šaiposi. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu.  Nes žūsta žmonės, o dėl ko – aš irgi nesuprantu.

Net klausiu savo studentų – ko nori susirinkusieji Gruševskio gatvėje? Ar jie nori pakeisti Ministrų Kabinetą, ar Aukščiausiąją Tarybą, ar atskirus ministrus? Ten vien lyderių kvietimai ir jokio konkretumo. Jeigu jie nori įkurti liaudies pasitikėjimo Vyriausybę – gerai, bet ką siūlote į ją?“ – sako Igoris Vynnyčenko.

Pašnekovas, svarstydamas, kuo baigsis neramumai, sako situaciją lyginąs su verdančiu arbatinuku: „Prieš užvirdamas vanduo po truputį kaista –  10, 20, 30 laipsnių. Vyriausybės paprastai pradeda reaguoti, kai įtampa pasiekia 80 laipsnių. Pas mus kol kas, manau, 60–70 laipsnių, ne daugiau“.

Visą pokalbį su I. Vynnyčenko žiūrėkite šeštadienį, 15.30 val., LRT televizijos laidoje „Pasaulio panorama“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi