Pasaulyje

2014.01.22 16:35

Prancūzija pritarė įstatymo projektui, pagal kurį bus paprasčiau atlikti abortus

BNS2014.01.22 16:35

Prancūzijos parlamentarai patvirtino prieštaringai vertinamą abortų įstatymo projektą, kuriuo panaikinamas reikalavimas legalaus aborto siekiančioms moterims įrodyti, kad jos patiria kančias.

Prancūzijos parlamentarai patvirtino prieštaringai vertinamą abortų įstatymo projektą, kuriuo panaikinamas reikalavimas legalaus aborto siekiančioms moterims įrodyti, kad jos patiria kančias.

Vėlai antradienį patvirtintas projektas yra dalis didesnio įstatyminio paketo dėl lyčių lygybės ir juo modernizuojamas 1975 metų įstatymas, pavadintas abortus legalizavusios buvusios sveikatos apsaugos ministrės Simon Veil vardu.

Ši priemonė – kontrastas neseniai priimtam Ispanijos vyriausybės sprendimui atšaukti įstatymą, kuriuo moterims buvo leidžiama laisvai pasirinkti abortą, – dar turi būti pateikta balsavimui.

Priemonė sulaukė prieštaringų vertinimų Prancūzijoje, kuri oficialiai yra pasaulietinė, bet, tuo pačiu, labai katalikiška. Nuomonės išsiskyrė ir opozicijoje esančių dešiniųjų stovykloje: kritikai sako, kad naujoji priemonė subanalina abortus.

Minimu įstatymo projektu moterims bus leidžiami abortai iki 12 nėštumo savaičių ir, taip pat, baudžiami tie, kurie bando sutrukdyti moteriai nueiti ten, kur ji gali gauti informaciją apie nėštumo nutraukimą.

1975 metų įstatyme yra sąlyga, kad moterys abortą gali rinktis tik tuo atveju, jei gali įrodyti, kad yra „situacijoje, kurioje patiria kančias“.

Tačiau ši įstatymų kova didele dalimi yra simbolinė, nes Prancūzijoje per metus atliekama maždaug 220 tūkst. abortų ir yra apskaičiuota, kad maždaug trečdalis prancūzių per savo gyvenimą patiria tokią procedūrą.

Valstybinė sveikatos apsaugos sistema maždaug prieš metus pradėjo apmokėti abortus.

Vyriausybės atstovė ir moterų teisių ministrė Nažat Valo-Belkasem Nacionaliniam Susirinkimui sakė, kad „abortas pats savaime yra teisė, o ne kažkas, ką galima saistyti sąlygomis“.

Paryžiuje tūkstančiai žmonių sekmadienį, parlamento debatų išvakarėse, dalyvavo protestuose.

Organizatoriai, tarp kurių buvo dešiniojo sparno religinių grupių ir kampanijų prieš gėjus, tvirtino, kad atėjo 40 tūkst. žmonių, bet policija paskelbė, kad dalyvių buvo maždaug 16 tūkstančių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.