Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.22 11:48

Latvija oficialiai turi valdančiąją koaliciją

BNS 2014.01.22 11:48

Naująjį Latvijos ministrų kabinetą suformavusios partijos trečiadienį Seime pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo ir vyriausybės deklaraciją.

Naująjį Latvijos ministrų kabinetą suformavusios partijos trečiadienį Seime pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo ir vyriausybės deklaraciją.

Susitarime numatyta, kad sprendimai nebus priimami, jei „prieš“ pasisakys koalicijos partnerės, atstovaujamos Seime ne mažiau 25 įstatymų leidėjų. Jei prieš sprendimą pasisako tik viena iš partnerių, ji turi teisę per balsavimą Seime jam nepritarti.

Tuo tarpu klausimai dėl Konstitucijos, Pilietybės įstatymo ir įstatymų dėl biudžeto bei valstybinės kalbos pakeitimų gali būti sprendžiami tik vienbalsiai.

Susitarime taip pat yra punktas, kad koalicijos partnerės žino apie Nacionalinio aljanso poziciją, jog jis remia perėjimą prie mokymo tik latvių kalba valstybės ir savivaldybių finansuojamose tautinių mažumų mokyklose nuo 2018 metų rugsėjo 1 dienos ir pasisako už tai, kad būtų atšauktas laikinų leidimų gyventi šalyje išdavimas mainais už nekilnojamojo turto įsigijimą. Šios partijos parama tokiems sprendimams nebus laikoma koalicinio susitarimo pažeidimu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi