Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.21 22:37

Gruzija apkaltino Rusiją perkėlus sieną dėl Sočio žaidynių

LRT.lt 2014.01.21 22:37

Gruzijos valdžia teigia, kad Rusija nubrėžė naują, Sočio olimpinių žaidynių metu galiosiančią, 11 km ilgio pasienio liniją Abchazijos teritorijoje.

Gruzijos valdžia teigia, kad Rusija nubrėžė naują, Sočio olimpinių žaidynių metu galiosiančią, 11 km ilgio pasienio liniją Abchazijos teritorijoje.

Gruzijos vyriausybė išreiškė  „gilų susirūpinimą“ dėl laikinai patrauktos sienos tarp Rusijos ir Abchazijos ir tokį veiksmą pavadino „neteisėta ekspansija“, praneša BBC.

Anot BBC pateiktos informacijos, Abchazijos pareigūnai patruliuos naujojoje pasienio zonoje, todėl vietiniai privalės nuolatos su savimi nešiotis asmens dokumentą.

Rusijos pareigūnai nepatvirtina informacijos, kad siena su Abchazija buvo perbrėžta, tačiau antradienį Rusijos naujienų portalas lenta.ru paskelbė apie „pasienio zonos praplėtimą“. Tuo metu Gruzijos užsienio reikalų ministerija teigia, kad tokia situacija išliks iki kovo 21-osios – kol baigsis Sočio žiemos olimpinės ir parolimpinės žaidynės.

Rusija atlieka vieną didžiausių saugumo operacijų, norint užtikrinti saugias žaidynes, kurios vyks maždaug 40 km nuo Abchazijos sienos. Didžiausia grėsme yra laikomi teroristai iš Kaukazo kalnų.

Rusija – viena iš nedaugelio šalių pripažinusių Abchazijos nepriklausomybę nuo Gruzijos. Maskva ekonomiškai remia atsiskyrusį regioną ir yra ten dislokavusi kariuomenę.

Po karinio konflikto 2008-aisiais, Rusija ir Gruzija neplėtoja diplomatinių santykių. Tiesa, 2012-aisiais pasikeitus Gruzijos valdžiai, santykiai šiek tiek atšilo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi