Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Per neramumus Ukrainoje sužeisti mažiausiai 35 žurnalistai

BNS2015.09.08 13:45

Kijeve pastarosiomis dienomis per saugumo pajėgų ir protestuotojų susirėmimus buvo sužeisti mažiausiai 35 žurnalistai, antradienį informavo Ukrainos masinės informacijos institutas, o du sulaikyti žurnalistai pranešė, kad policija juos sumušė.

Kijeve pastarosiomis dienomis per saugumo pajėgų ir protestuotojų susirėmimus buvo sužeisti mažiausiai 35 žurnalistai, antradienį informavo Ukrainos masinės informacijos institutas, o du sulaikyti žurnalistai pranešė, kad policija juos sumušė.

Ukrainos žiniasklaidos laisvę ginantis Masinės informacijos institutas paskelbė 35 reporterių, sužeistų per susirėmimus nuo sekmadienio, pavardes.

Dauguma sužeistųjų yra ukrainiečiai žurnalistai, nors, kaip pranešė institutas, tarp jų taip pat yra vienas Rusijos televizijos kanalo REN TV žurnalistas, kurį sužeidė garsinė granata ir kuris buvo paguldytas į ligoninę dėl įtariamo kojos lūžio.

Iš karščiausių taškų apie įvykius informuojančių žurnalistų nerimą kelia policijos pareigūnų naudojamos guminės kulkos, kurios jau sukėlė kelias akių traumas.

Policija sekmadienį suėmė du Ukrainos „Radio Svoboda“ tarnybos korespondentus, tačiau po kelių valandų juos paleido.

Abu žurnalistai, korespondentas Dmytro Barkaras ir operatorius Igoris Ischakovas, papasakojo, kad pareigūnai prieš juos naudojo smurtą – mušė, kai jie buvo suimti.

„Jie žiauriai mane parvertė ant žemės ir nuplėšė mano šalmą. Jie kelis kartus man sudavė per galvą savo guminėmis lazdomis. Jie užlaužė rankas ir nutempė į policijos furgoną“, – pasakojo D. Barkaras vaizdo įraše, kuris skelbiamas radijo stoties interneto svetainėje.

„Aš jiems daug kartų sakiau, kad aš nesikoviau ir nedalyvauju (susirėmime)“, – sakė jis vaizdo įraše, kuriame matyti smarkiai patinęs jo paakys.

Tuo tarpu I. Ischakovas pasakojo, kad pareigūnai ant jo rėkė ir parvertė jį veidu į žemę, o tada „pakėlė ir vilkdami pro minią daužė tuo, ką turėjo“ po ranka.

Ukrainos žiniasklaidos laisvė ilgai buvo laikoma vienu didžiausiu 2004 metų Oranžinės revoliucijos pasiekimų.

Tačiau nuo 2010 metų prezidentaujant Viktorui Janukovyčiui šalis nukrito į žemesnę vietą pasauliniuose žiniasklaidos laisvės reitinguose, o žurnalistai nepaliauja skųstis valdžios pareigūnų priekabiavimu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt