Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainoje atsinaujino protestuotojų ir policijos susirėmimai

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos sostinėje pirmadienį atsinaujino policijos ir protestuotojų susirėmimai, praėjus vos dienai po to, kai per naujo protestus varžančio įstatymo išprovokuotus susirėmimus buvo sužeista daugiau nei 200 žmonių.

Ukrainos sostinėje pirmadienį atsinaujino policijos ir protestuotojų susirėmimai, praėjus vos dienai po to, kai per naujo protestus varžančio įstatymo išprovokuotus susirėmimus buvo sužeista daugiau nei 200 žmonių.

Kalinti buvusi Ukrainos premjerė Julia Tymošenko pirmadienį išreiškė paramą protestuotojams Kijeve pareikšdama, kad jeigu galėtų, būtų su jais.

„Į jus, narsieji Ukrainos sūnūs ir dukros, kreipiuosi aš paramos ir tikėjimo jumis žodžiais. Ginkite Ukrainą ir nieko nebijokite. Ukraina, išskyrus jus, neturi jokios apsaugos. Kitokiu būdu liaudis mafijos neįveiks. Jūs didvyriai“, – sakoma buvusios premjerės pranešime, kuri perskaitė jos atstovė spaudai Marina Soroka nacionalinio pasipriešinimo štabo spaudos centre.

J. Tymošenko pabrėžė – jei būtų laisvėje, „būčiau su jumis Hruševskio gatvėje....; laisvė verta tokios kovos“, – pažymėjo ji.

Didžiausi pastarojo meto susirėmimai Kijeve rodo tebeaugančią įtampą po du mėnesius nesiliaujančių demonstracijų prieš prezidentą Viktorą Janukovyčių, kuris atsisakė pasirašyti glaudesnės integracijos su ES sutartį.

V. Janukovyčiaus sudaryta speciali komisija pirmadienį turėjo susitikti derybų su opozicijos atstovais, tačiau kažin, ar tai palengvins krizę Kijeve, kurio kai kurie rajonai dabar primena mūšio lauką.

Po naktinių susirėmimų, kurie tęsėsi iki ankstaus ryto, tūkstančiai protestuotojų pirmadienį sugrįžo į gatves, nepaisydami iki 10 laipsnių siekiančio šalčio.

Prie įėjimo į garsųjį Kijevo „Dinamo“ futbolo stadioną, kur vyko nuožmiausi susirėmimai, protestuotojai ir policija buvo užėmę savo pozicijas priešingose barikadų pusėse.

Protestuotojai svaidė iš grindinio išimtus akmenis ir mėtė Molotovo kokteilius daugiau nei 20 metrų į policininkų gretas.

Pareigūnai atsakė svaidydami garsines granatas ir kartais panaudodami ašarines dujas bei gumines kulkas.

Protestuotojams barikadas atstojo maždaug pustuzinis prieš dieną sudegintų ir apgadintų policijos automobilių.

„Mes liksime čia, kol nebus įvykdyti mūsų reikalavimai panaikinti tą įstatymą“, dar labiau ribojantį protestus, sakė vienas protestuotojų 46-erių Jaroslavas Putilinas.

Remiantis Kijevo sveikatos apsaugos pareigūnais, sekmadienį per susirėmimus buvo sužeista daugiau nei 100 protestuotojų, keturi žmonės patyrė sunkių akių ir galūnių traumų.

Per neramumus taip pat buvo sužeista daugiau nei 100 saugumo pajėgų karių, nurodė Vidaus reikalų ministerija.

Galimiems naujiems susirėmimams su policija pasiruošę protestuotojai buvo apsiginklavę iš metalo lakštų pasigamintais skydais ir medinėmis lazdomis.

Visame rajone netilo garsinių granatų aidas, girdėjosi lazdomis daužomų metalo lakštų gaudesys, kurį kėlė daugiausia vyresnio amžiaus protestuotojai.

Kaip informavo Vidaus reikalų ministerija, per susirėmimus buvo suimta daugiau nei 20 žmonių.

JAV finansuojama Ukrainos radijo stotis „Radio Svoboda“ pranešė, kad pirmadienio rytą pareigūnai suėmė du žurnalistus, atvykusius filmuoti į susirėmimų vietą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi