Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainos protestuotojai patyrė itin sunkius sužalojimus

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Neramumai Kijeve šiurpina ir toliau – trims per susirėmimus Ukrainos sostinėje nukentėjusiems protestuotojams medikai buvo priversti pašalinti akis, o dar vienam amputavo dalį rankos.

Neramumai Kijeve šiurpina ir toliau – trims per susirėmimus Ukrainos sostinėje nukentėjusiems protestuotojams medikai buvo priversti pašalinti akis, o dar vienam amputavo dalį rankos.

Kaip skelbia naujienų agentūros UNIAN žurnalistai, tokią informaciją per spaudos konferenciją suteikė Kijevo miesto administracijos sveikatos apsaugos departamento vadovas Vitalijus Mochariovas.

V. Mochariovas paaiškino, jog nukentėjusiems akis pašalinti buvo būtina – jiems diagnozuota akies obuolio kontūzija. Buvo būtina amputuoti ir dalį rankos – kaulas buvo tiesiog sutrintas.

Šiuo metu dalis nukentėjusių gydomi Aleksandrovo klinikinėje ligoninėje (beveik 16 žmonių), greitosios pagalbos ligoninėje gydomi 4 nukentėjusieji, 9-oje klinikinėje ligoninėje gydomi 5 žmonės, 17-oje traumatologinėje ligoninėje gydomi trys nukentėjusieji, o 7-oje vaikų klinikinėje ligoninėje – 17 metų jaunuolis, kuris taip pat buvo sužeistas protesto akcijų metu. Kijevo srities klinikinėje ligoninėje ir 3-oje klinikinėje ligoninėje gydoma po vieną nukentėjusįjį.

Kaip teigia V. Mochariovas, tokia situacija Kijevo ligoninėse buvo 9 valandą ryto, naujesnių duomenų kol kas nėra. Tarp nukentėjusiųjų yra ir du žurnalistai – vienas dirba dienraštyje „Izvestija“, o kitas – „Radio Svoboda“. Kaip teigia minėtojo departamento vadovas, žurnalistai gydomi Aleksandrovo klinikinėje ligoninėje.

Toksikologijos skyriuje, kaip teigia V. Mochariovas, naujų pacientų nėra.

Nekentėjusiųjų amžius svyruoja nuo 17 iki 59 metų. Manoma, jog dauguma nukentėjusiųjų – Kijevo gyventojai, tačiau yra ir atvykusių iš regionų: tiek šalies rytuose, tiek vakaruose. V. Mochariovas pranešė, jog naktį dirbo 15 greitosios pagalbos ekipažų. Medikams teko dirbti išsijuosus, tačiau pagalbos sulaukė visi, kuriems jos reikėjo.

Kaip patikino Kijevo miesto administracijos sveikatos apsaugos departamento vadovas, greitosios pagalbos medikai ir ligoninės aprūpinti būtiniausiais vaistais.

Kaip buvo pranešta spaudos konferencijos metu, iš viso iki pirmadienio 9 valandos ryto buvo užfiksuoti 103 iškvietimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.