Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Sirijos opozicija dalyvaus taikos derybose Ženevoje, bet tikslo nekeičia

BNS 2015.09.08 13:45

Smarkiai susiskaldžiusi Sirijos opozicija šeštadienį, kitą dieną po to, kai Damaskas pasiūlė nuolaidų, pagaliau susitarė dalyvauti tarptautinėje taikos konferencijoje ir sakė, kad nori nušalinti prezidentą Basharą al Assadą.

Smarkiai susiskaldžiusi Sirijos opozicija šeštadienį, kitą dieną po to, kai Damaskas pasiūlė nuolaidų, pagaliau susitarė dalyvauti tarptautinėje taikos konferencijoje ir sakė, kad nori nušalinti prezidentą Basharą al Assadą.

Nacionalinei koalicijai buvo daromas intensyvus tarptautinis spaudimas dalyvauti šioje konferencijoje, kurios tikslas – rasti išeitį iš brutalaus konflikto, nuo 2011 metų kovo pareikalavusio 130 tūkst. gyvybių, o dar milijonus gyventojų palikusio be namų.

Damaskas jau paskelbė, kad dalyvaus, bet JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry kaltino režimą dėmesio atitraukimo taktika ir sakė, kad Damaskas nieko neapkvailins.

Išeivijoje veikianti opozicinė Nacionalinė koalicija per susitikimą Stambule 58 balsais „už“ ir 14 balsų „prieš“ nusprendė dalyvauti derybose „Ženeva 2“, kurios prasidės trečiadienį. Du balsai buvo „susilaikė“, o dar vienas balsalapis buvo tuščias.

Tai reiškia, kad tik 75 iš maždaug 120 opozicijos delegatų dalyvavo šiame slaptame balsavime, ir tai rodo, kad dideli nesutarimai niekur nedingo.

Koalicijos lyderis Ahmadas Jarba sakė, kad įvairias opozicines grupuotes subūrusi Nacionalinė koalicija dalyvaus su vieninteliu tikslu – siekti B. al Assado nušalinimo nuo valdžios.

„Ženevos 2“ derybų stalas yra kelias į vieną pusę, su tikslu įvykdyti visus revoliucijos reikalavimus, visų pirma – atimti iš skerdiko [B. al Assado] visus jo įgaliojimus“, – sakė jis.

Vakarų valstybės sveikino opozicijos sprendimą, kuris, pasak J. Kerry, „atitinka interesus visų Sirijos žmonių, taip baisiai kentėjusių nuo B. al Assado režimo brutalumo“.

Britų užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague` gyrė opoziciją pasiekus sunkų sprendimą.

Daugiau kaip 35 šalių atstovai trečiadienį susirinks Šveicarijos Montrė ir Ženevos miestuose į derybas dėl Sirijos laikinosios vyriausybės suformavimo pagal vieną 2012 metų susitarimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi