Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Jemene per išpuolį sunkiai sužeistas mirė Irano diplomatas

BNS 2015.09.08 13:45

Jemeno sostinėje Sanoje šeštadienį buvo mirtinai sužeistas Irano diplomatas, kai netoli ambasadoriaus rezidencijos į jį iš pravažiuojančio automobilio pasipylė šūviai, pranešė medikai.

Jemeno sostinėje Sanoje šeštadienį buvo mirtinai sužeistas Irano diplomatas, kai netoli ambasadoriaus rezidencijos į jį iš pravažiuojančio automobilio pasipylė šūviai, pranešė medikai.

„Irano diplomatas mirė nuo patirtų sužeidimų“, – sakė modernios Vokiečių ligoninės Sanoje atstovas.

Pasak jo, diplomatas Ali Asgharas Assadi buvo „sužeistas į petį ir pilvą“.

„Jis buvo nuvežtas į operacinę, paskui perkeltas į intensyvios terapijos skyrių, bet po pusantros valandos mirė“, – paaiškino ligoninės atstovas.

Su Irano ambasada nepavyko susisiekti, bet kiti diplomatai sakė, kad nukentėjusysis buvo ambasados apsaugos pareigūnas.

„Nenustatyti užpuolikai (atvažiavę) furgonu, šovė į diplomatą tris kartus, kai šis išėjo iš ambasadoriaus rezidencijos netoli prekybos centro Hadoje“, – sakė policijos pareigūnas. Hada yra pagrindinis diplomatinių misijų rajonas Sanoje.

Pasak „Reuters“ šaltinių, užpuolikai apšaudė Irano ambasadai priklausantį automobilį ir sužeidė vieną diplomatą.

Irano užsienio reikalų ministerijos atstovė Marzieh Afkham (Marzijė Afcham) sakė naujienų agentūrai „Fars“, kad diplomatas pasipriešino užpuolikams, mėginusiems jį pagrobti.

„Mes atidžiai stebime šio teroro akto įvykius kartu su atitinkamais Jemeno vyriausybės pareigūnais“, – pridūrė M. Afkham said.

Užpuolikai paspruko, ambasadoriaus tame automobilyje nebuvo, sakė saugumo pareigūnai. Kol kas niekas atsakomybės dėl šio išpuolio neprisiėmė.

Iranas yra įtakinga šiitų musulmonų Artimuosiuose Rytuose valstybė; jos diplomatines misijos arabų pasaulyje vis dažniau puldinėjamos, tarpkonfesiniam smurtui plintant regione.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi