Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Indonezijoje potvyniai nusinešė 23 gyvybes, tūkstančiai pasitraukė iš namų

BNS 2015.09.08 13:45

Indonezijoje per potvynius ir žemių nuošliaužas žuvo 23 žmonės, pranešė šeštadienį vienas pareigūnas, kai liūtis toliau pila sostinėje.

Indonezijoje per potvynius ir žemių nuošliaužas žuvo 23 žmonės, pranešė šeštadienį vienas pareigūnas, kai liūtis toliau pila sostinėje.

Džakartos miesto rajonuose žmonės brenda gatvėmis vandeniu iki krūtinės, nešini savo mantomis, kiti plukdomi menkais laiviūkščiais į saugesnes vietas, rodo vietinės televizijos stotys.

„Džakartoje lig šiol mirė penki žmonės – skendo ar buvo nutrenkti elektros srovės per potvynį“, – sakė naujienų agentūrai AFP Nacionalinio nelaimių centro atstovas Sutopo Purwo Nurgoho.

Sostinėje dėl potvynio teko iškelti iš savo namų daugiau kaip 4300 žmonių, ir taip vargano eismo sąlygos dar labiau pablogėjo.

Dar 18 žmonių žuvo penktadienį šiaurinėje Sulavesio salos dalyje, du žmonės laikomi dingusiais, pridūrė S. P. Nurgoho.

Beje, nuo pamatų nuplėšęs daugiau kaip 100 namų tvanas Sulavesyje jau traukiasi, nes liūtis palengva liaunasi. Į savo namus grįžta apie 40 tūkstančių anksčiau perkeltų asmenų.

Indoneziją nuolat niokoja mirtini potvyniai ir žemių nuošliaužos. Toks sezonas čia trunka apie šešis mėnesius.

Gamtininkai dėl to kaltina beatodairišką miškų kirtimą, be to nualintų žemių nesugebama apželdinti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.