Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Rusijoje vėl griaudėjo sprogimai, yra sužeistų

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Rusiją vėl drebina sprogimai. Penktadienio vakarą Machačkaloje, esančioje 600 kilometrų atstumu nuo Sočio, kuriame vos po dviejų savaičių turi prasidėti žiemos olimpinės žaidynės, nugriaudėjo du galingi sprogimai, skelbia CNN.

Rusiją vėl drebina sprogimai. Penktadienio vakarą Machačkaloje, esančioje 600 kilometrų atstumu nuo Sočio, kuriame vos po dviejų savaičių turi prasidėti žiemos olimpinės žaidynės, nugriaudėjo du galingi sprogimai, skelbia CNN.

Pirminiais duomenimis, sprogimas nugriaudėjo prie pastato, kuriame įsikūrę restoranas „Auksinė imperija“ ir viešbutis. 

Lenta.ru, remdamasis naujienų agentūra „Interfax“ skelbia, kad pirmiausia restoranas buvo apšaudytas iš granatsvaidžio. Kai į įvykio vietą atvažiavo policija, nugriaudėjo galingas sprogimas, nes sprogo prie restorano pastatytas automobilis. 

Pasak liudininkų, pirmas sprogimas nugriaudėjo restorane, spėjama antrajame jo aukšte, o po kelių akimirkų sprogo šalia stovėjęs automobilis „Lada“.

Netoliese gyvenantis Timūras Kadyrovas pasakojo, kad antras sprogimas įvyko praėjus 20 minučių nuo pirmojo.

Tarp sužeistųjų yra policijos pareigūnai

Lifenews.ru praneša, kad sužeista 17 žmonių, tarp jų 5 policininkai. Šešiems žmonėms pagalba buvo suteikta vietoje, kiti buvo hospitalizuoti.

Dagestano Vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai naujienų agentūrai „Ria Novosti“ sakė, kad sprogimo metu nukentėjo žmonės, tačiau esą jų skaičius ir būklė nuolat kinta. Pasak medikų, po sprogimo į ligoninę išvežti devyni žmonės: jų sužeidimai labai nevienodi – nuo kontūzijos iki plėštinių žaizdų.

Teigiama, jog per apšaudymą iš granatsvaidžio sužeisti 5 restorano viduje buvę žmonės. Po 20 minučių įvykęs sprogimas automobilyje „Lada“ sužeidė lauke buvusius asmenis, tarp jų ir policijos pareigūnus.

Įvykio vietoje buvusių liudininkų teigimu, policijos pareigūnai sureagavo operatyviai. 

Teigia, jog tai ne teroristinis išpuolis

Rusijos Vidaus reikalų ministerija praneša, jog sprogimai Machačkaloje buvo ne teroristinis išpuolis, skelbia news.rambler.ru.

Policija kelia versiją, kad šis nutikimas galėjo būti vietos gaujų sąskaitų suvedimas su pastato šeimininkais.

Pasak lifenews.ru, viena pagrindinių nusikaltimo versijų – kriminalinių grupuočių santykių aiškinimasis. Restorano ir viešbučio valdytojas Sejpula Abdulmutalimovas anksčiau mokėjo duoklę banditams, tačiau neseniai atsisakė tą daryti.

V. Putinas teigia darantis viską, kad būtų užtikrintas saugumas

Šiandieninis sprogimas įvyko netrukus po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad jo Vyriausybė „daro viską, kas įmanoma“, kad užtikrintų olimpinių žaidynių saugumą. Jis pabrėžė tai, ko šiuo metu tikrai nedarys – nedrebės susidūręs su grėsmėmis, praneša CNN.

„Jeigu mes leidžiame pasirodyti savo silpnumui ir baimei, bei parodome, kad bijome, tai tik reiškia, kad mes padėsime teroristams pasiekti jų tikslų“, – kelioms televizijos sakė V. Putinas.

Pradėta speciali operacija

Šeštadienio rytą Lifenews.ru skelbia, kad vienas įtariamas sprogimo organizatorius nukautas, tačiau name, kurį apsupo pareigūnai, gali būti dar mažiausiai penki įtariamieii, tarp jų ir Machačkalos gaujos vadeiva.

Kaip teigia pareigūnai, apie tai, kur gali slėptis įtariami sprogdintojai, atsekti padėjo automobilis, pastebėtas prie restorano.

Kai jis sustojo prie privataus namo, nuspręsta jį blokuoti. Po derybų įtariami nusikaltėliai iš namo išleido moteris ir vaikus. Pradėta speciali operacija.

DELFI primena, jog mažiau nei prieš mėnesį Rusijos mieste Volgograde buvo įvykdyti du žiaurūs teroristiniai išpuoliai - gruodžio 29 dieną prie geležinkelio stoties ir 30 dieną troleibuse – per kuriuos žuvo 34 žmonės.

Po šių dviejų išpuolių, Rusija ėmėsi ypatingų saugumo priemonių, siekiant užkirsti kelią bet kokiems teroristiniams išpuoliams artėjant Sočio olimpinėms žaidynėms. Volgogrado mieste buvo vykdoma plataus masto operacija „Vichr-Antiteror“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi