Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

J. Kerry: B. al Assado režimas derybose pasaulio neapkvailins

BNS 2015.09.08 13:45

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry penktadienį perspėjo Sirijos režimą, kad jam nepavyks nukreipti kitą savaitę įvyksiančių taikos derybų nuo tikslo įvesdinti naują vyriausybę.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry penktadienį perspėjo Sirijos režimą, kad jam nepavyks nukreipti kitą savaitę įvyksiančių taikos derybų nuo tikslo įvesdinti naują vyriausybę.

Jis apkaltino Sirijos prezidentą Basharą al Assadą, kad šis net „finansuoja kai kurios tų ekstremistų, net tikslingai užleidžia jiems kažkiek teritorijos, kad jie būtų didesnė problema ir kad jis galėtų įrodinėti, kad kažkaip saugo nuo jų“.

„Nieko neapkvailins. Mūsų šis procesas neapkvailins“, – sakė jis.

„Jie gali triukšmauti, jie gali protestuoti, jie gali iškraipyti, galutinis dalykas yra (tas), kad mes vykstame į Ženevą įgyvendinti „Ženevos 1“, o jei B. al Assadas to nedarys, jis prisišauks didesnį atsaką“, – sakė jis.

J. Kerry ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas vadovavo pastangoms sukviesti susiskaldžiusią Sirijos opoziciją ir B. al Assado režimą – pirmą kartą nuo konflikto pradžios 2011 metų kovą.

Daugiau kaip 35 valstybių atstovai trečiadienį susirinks Šveicarijos Montrė ir Ženevos miestuose derėtis dėl Sirijos laikinosios vyriausybės pagal vieną 2012 metų susitarimą.

„Manau, mums artėjant prie Ženevos ir pradedant įsitraukti į šį procesą, taps aišku, kad visiškai nėra jokio politinio sprendimo, jeigu B. al Assadas neaptarinėja pereigos ir jei jis galvoja būsiantis toje ateityje. To nebus“, – pažymėjo J. Kerry.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi