Pasaulyje

2014.01.16 10:24

JAV svarsto apie sankcijas Ukrainai

ELTA2014.01.16 10:24

JAV Senato nariai trečiadienį įspėjo, jog Ukrainai gali smogti sankcijomis ir įvesti vizų draudimą lyderiams dėl elgesio su provakarietiškų pažiūrų demonstrantais, skelbia „EUbusiness“.

JAV Senato nariai trečiadienį įspėjo, jog Ukrainai gali smogti sankcijomis ir įvesti vizų draudimą lyderiams dėl elgesio su provakarietiškų pažiūrų demonstrantais, skelbia „EUbusiness“.

„Šis komitetas nėra kurčias šiems drąsiems žmonėms, kurių viltis ir laisvės siekis privertė juos išeiti į gatves. Pasaulis tikrai tai stebi“, –  sakė senatorius, Užsienio santykių komiteto vadovas Bobas Menendezas.

Sekmadienį 50 tūkst. ukrainiečių išėjo į Kijevo gatves, protestuodami prieš milicijos smurtą, kai buvo sumuštas vienas opozicijos lyderių ir buvęs ministras Jurijus Lucenka.

Tai buvo pirmas kartas, kai jėga panaudota prieš lyderį Ukrainoje besitęsiant protestų bangai. Baiminamasi, kad tai gali dar labiau apsunkinti didžiausią politinę krizę per prezidento Viktoro Janukovyčiaus ketverių metų valdymą.

Vašingtoną labai nuliūdino, kad V. Janukovyčius lapkritį atsisakė pasirašyti asociacijos sutartį su Europos Sąjunga ir pasirinko sustiprinti santykius su Rusija.

JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Europos reikalais Victoria Nuland teigė, kad „visos vyriausybės priemonės yra ant stalo“, įskaitant sankcijas.

B. Menendezas įspėjo, kad jo vadovaujamas Senato Užsienio santykių komitetas gali nelaukti, kol pradės veikti Valstybės departamentas.

„Jeigu V. Janukovyčiaus vyriausybė ir toliau veiks prieš savo piliečius, ką mes iki šiol matėme, tada nesu tikras, kad lauksime, kol Valstybės departamentas svarstys sankcijų taikymą ir vizų atšaukimą už šiuos veiksmus atsakingiems asmenims“, – sakė B. Menendezas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.