Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.16 09:43

Eurokomisarė: nei viena ES šalis neapsaugota nuo terorizmo ir ekstremizmo

ELTA 2014.01.16 09:43

Europos Komisijos (EK) vidaus reikalų komisarė Cecilia Malmstroem paragino Europos valstybes daugiau dėmesio skirti smurtinio ekstremizmo prevencijai, praneša BBC.

Europos Komisijos (EK) vidaus reikalų komisarė Cecilia Malmstroem paragino Europos valstybes daugiau dėmesio skirti smurtinio ekstremizmo prevencijai, praneša BBC.

Anot komisarės, nė viena Europos Sąjungos (ES) valstybė nėra apsaugota nuo terorizmo ir ekstremizmo. Nors šie reiškiniai paveikė daugelį Bendrijos valstybių, vis daugiau europiečių vyksta į užsienį prisidėti prie teroro aktų vykdymo. Pastebima, kad šimtai jaunų europiečių keliauja į Siriją, kovoti sukilėlių gretose. Anot S. Malmstroem, daugiau kaip 1200 europiečių išvyko į neramumų apimtus regionus, kur galimai įstojo į teroristines organizacijas, o grįžę gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui. Komisarė kvietė per švietimo sistemas aktyviau kovoti su džihadizmo propaganda, o valstybes paragino remti bet kokią privačią iniciatyvą deradikalizacijos veikloje.

S. Malmstroem taip pat informavo apie naujo „informacijos centro“ kūrimą, kuriam bus pavesta tirti ekstremizmo sklaidą Europoje. Šiuo metu panašia veikla užsiima 2011 m. Komisijos įkurtas „Radikalizmo įsisavinimo tinklas“ („Radicalisation Awareness Network“). Naujam centrui įkurti, per ketverius metus bus skirta 20 mln. eurų.

„Terorizmą šiuo metu skatina įvairūs faktoriai: nacionalistinės ideologijos, „Al Qaeda“, smurtinės kairiųjų radikalų grupuotės, anarchistai ir kiti“, – sakė komisarė.

Kaip ekstremizmo ir neapykantos apraiškų pavyzdžiai, buvo minimi romų užpuolimai Vengrijoje, nepavykusi teroristinė ataka Švedijoje 2010 metais ir kairuoliškų pažiūrų dainininko Pabloso Fyssaso nužudymas Graikijoje 2013 m.

„Neturėtume iššvaistyti nė akimirkos kovoje su ekstremizmu, ksenofobija ir nacionalizmu, priešingu atveju šie reiškiniai Europoje įgaus platesnį mastą“, – perspėjo komisarė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi