Pasaulyje

2014.01.16 09:25

L. Straujuma abejoja dėl ekonomikos ministro galimybių išsaugoti portfelį

BNS2014.01.16 09:25

Latvijos paskirtoji premjerė Laimduota Straujuma dar neapsisprendė, ar siūlys dabartiniam ekonomikos ministrui Danielui Pavliutui toliau eiti šias pareigas būsimame jos ministrų kabinete.

Latvijos paskirtoji premjerė Laimduota Straujuma dar neapsisprendė, ar siūlys dabartiniam ekonomikos ministrui Danielui Pavliutui toliau eiti šias pareigas būsimame jos ministrų kabinete.

„Šiandien neduosiu jokio aiškaus atsakymo“, – sakė L. Straujuma.

Trečiadienį būsimoji vyriausybės vadovė paaiškino, kad dėl D. Pavliuto turi „moralinių būgštavimų“, susijusių su jo vadovaujamos ministerijos atsakomybe dėl pernai lapkritį Rygos vakariniame Zuolitūdės rajone įvykusios nelaimės, kai įgriuvus prekybos centro „Maxima“ stogui žuvo 54 žmonės, ir statybų įstatymo spragų.

„Visų pirma mane neramina faktas, kad (darbą baigianti) vyriausybė prisiėmė atsakomybę dėl tragedijos Zuolitūdėje, o už statybas yra atsakinga būtent ekonomikos ministerija. Tai kelia moralinius būgštavimus... Šiuo metu tai svarbiausias aspektas, nes iš esmės tai yra ekonomikos ministerijos atsakomybė“, – sakė L. Straujuma.

Paskirtoji premjerė ketina susitikti su statybos pramonės įmonių atstovais ir išsiaiškinti jų nuomonę apie D. Pavliuto kandidatūrą, nes sulaukė daug prieštaravimų dėl ekonomikos ministerijos parengtų statybų įstatymo pataisų. L. Straujuma tikisi, kad D. Pavliutas suderins šias pataisas su statybos pramonės atstovais ir užtikrins, kad jos neprieštaraus ministrų kabineto taisyklėms.

D. Pavliutas sakė, kad pataisų rengimas užtruko, nes tam reikia daugiau laiko. „Zuolitūdės tragedija pakeitė daugelio klausimų suvokimą ir privertė peržiūrėti daugelį svarbių aspektų“, – paaiškino ministras.

L. Straujuma pažadėjo naujo ministrų kabineto sudėtį paskelbti pirmadienį, sausio 20 dieną. Ji sakė, jog lauks partijų oficialių pareiškimų ir susitiks su socialiniais partneriais, kad išsiaiškintų, ar jie neturi prieštaravimų dėl kandidatų į ministrus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.