Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukraina patvirtino perspektyvinę bendradarbiavimo su Muitų Sąjunga programą

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos vyriausybė trečiadienį pritarė Ukrainos ir Muitų Sąjungos šalių bendradarbiavimo iki 2020 metų programai, nors draugystės su Rusijos vadovaujamu bloku atnaujinimas ir pakurstė proeuropinių jėgų protestus Kijeve.

Ukrainos vyriausybė trečiadienį pritarė Ukrainos ir Muitų Sąjungos šalių bendradarbiavimo iki 2020 metų programai, nors draugystės su Rusijos vadovaujamu bloku atnaujinimas ir pakurstė proeuropinių jėgų protestus Kijeve.

Vienas šaltinis Ukrainos vyriausybėje naujienų agentūrai „Interfax“ nurodė, kad iš esmės programai pritarta, bet dar nutartą ją patobulinti.

Programoje detalizuojamas bendradarbiavimas su Muitų Sąjungos šalimis, bet joje iki 2020 metų „apie Ukrainos planus stoti į Muitų Sąjungą neužsimenama“, – sakė naujienų agentūrai AFP Viktoras Suslovas, Ukrainos atstovas integracijos procese.

Trečiadienį pradėdamas ministrų kabineto posėdį, ministras pirmininkas Mykola Azarovas pažymėjo, kad šioje programoje numatytas aiškus planas, kaip plėtoti prekybos ir ekonomikos santykius konkrečių gamybinės kooperacijos įvairiose srityse (pramonėse, mašinų, aviacijos, laivų statyboje, kuro ir energetikos, žemės ūkio, kosmoso, transporto, turizmo) projektų atžvilgiu.

Lapkritį Kijevas palaikė ilgai diskuotuotą Asociacijos su Europos Sąjunga sutartį, kuri leistų glaudžiau bendradarbiauti su Europa, tačiau paskutinę akimirką nusisuko nuo jos ir pasirašė įvairių partnerystės susitarimų su Maskva.

Toks nelauktas valdžios posūkis sukėlė įnirtingus protestus Kijeve, kur šimtai tūkstančių žmonių reikalavo, kad šalis grįžtų į europinį kelią.

Rusija pažadėjo skirti 15 mlrd. dolerių (11 mlrd. eurų) paskolą šiai 46 milijonus gyventojų turinčiai šaliai, balansuojančiai ant bankroto bedugnės krašto, kad bent laikinai išgelbėtų ją nuo nemokumo.

Ukrainos pareigūnai vis neigia, kad šalis jungsis prie Muitų Sąjungos, ko siekia Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Muitų Sąjunga vadinamą prekybos bloką sudaro Rusija, Baltarusija ir Kazachstanas, ir neseniai Armėnijos parlamentas pritarė šalies stojimui į šį bloką.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi