Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Prancūzai laukia paaiškinimo dėl F. Hollande`o meilės nuotykių

Prancūzijos prezidentui antradienio vakarą tenka sunki užduotis – sudominti žurnalistus Prancūzijos politika, kai šalis dūzgia dėl jo meilės nuotykių, o gyvenimo draugė Valerie Trierweiler tebėra ligoninėje.

Prancūzijos prezidentui antradienio vakarą tenka sunki užduotis – sudominti žurnalistus Prancūzijos politika, kai šalis dūzgia dėl jo meilės nuotykių, o gyvenimo draugė Valerie Trierweiler tebėra ligoninėje.

Per metinę spaudos konferenciją Francois Hollande`as tikėjosi nustebinti „atsakomybės paktu"“ – reformomis, kurios turėtų pagyvinti ekonomiką, sukurti naujų darbo vietų, bet po 500 žurnalistų sambūrio tik padaugės antraščių apie prezidento asmeninį gyvenimą.

Prancūzai atrodo linkę atleisti romaną su 18 metų jaunesne aktore Julie Gayet, su kuria prezidentas susitikinėjo šiame name netoli prezidento rezidencijos. Bet skandalas netruko įgauti  nesmagų atspalvį, kai prezidento gyvenimo partnerė V. Trierweiler atsidūrė ligoninėje neišlaikiusi įtampos. Vakar ji turėjo išeiti iš ligoninės, bet medikai nusprendė, kad reikia daugiau ramybės.

Iškilo dar vienas aspektas – įžymybių žurnalo „Paris Match“ žurnalistė V. Trierweiler nėra F. Hollande`o žmona. Jie drauge nuo to laiko, kai prezidentas išsiskyrė su ilgamete partnere, socialistų partijos žvaigžde Marie-Segolene Royal, su kuria turi keturis vaikus.

Dabar net šalies vadovo stovykla reikalauja ,kad prezidentas aiškiai pasakytų, koks oficialus V. Trierweiler vaidmuo – juk ji gyvena drauge Eliziejaus rūmuose, atlieka pirmosios damos pareigas, ją iš ir jos aplinką išlaiko mokesčių mokėtojai.    

„Prancūzijos visuomenė tolerantiška, ji aiškiai skiria asmeninį ir visuomeninį gyvenimą, bet, jeigu asmeninis gyvenimas skverbiasi į visuomeninį, nuomonė gali keistis. Todėl labai svarbu, kad pats F. Hollande`as kuo greičiau užverstų šį puslapį, atsakytų aiškiai, nekurstytų dviprasmybių“, – įsitikinęs analitikas Christian Delporte.

Iš pradžių Prancūzijos spaudos ir politikų reakcija į skandalą buvo rami. Žinoma, kilo abejonių, ar prezidentui saugu motoroleriu vykti į pasimatymus, bet dabar kilo klausimas – koks oficialus statusas damos, kuri kaip pirmoji ponia lydi prezidentą per oficialius vizitus. 

Laikraštis „Le Parisien“ cituoja jos draugus, neva ponia Valerie linkusi atleisti, nenorėtų trenkti durimis, bet ir pati nori žinoti, kokie gi F. Hollande`o ketinimai jos atžvilgiu.

Nuomonių apklausos rodo, kad rinkėjai taip pat linkę atleisti prezidentui šią neištikimybę.