Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Rusija teigia išsiuntusi JAV žurnalistą už „šiurkštų“ migracijos įstatymų pažeidimą

BNS 2015.09.08 13:45

Amerikiečių žurnalistas ir mokslininkas Davidas Satteris buvo išsiųstas iš Rusijos, nes jis „šiurkščiai pažeidė“ šalies migracijos įstatymus, antradienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Amerikiečių žurnalistas ir mokslininkas Davidas Satteris buvo išsiųstas iš Rusijos, nes jis „šiurkščiai pažeidė“ šalies migracijos įstatymus, antradienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

„Atsižvelgdami į kai kuriose Vakarų šalių žiniasklaidos priemonėse pasirodžiusias tendencingas publikacijas apie atsisakymą išduoti vizą amerikiečių žurnalistui Davidui Satteriui, norėtume kai ką paaiškinti“, – rašoma antradienį URM Informacijos ir spaudos departamento paskelbtame komentare.

Dokumente pažymima, kad žurnalistas į Rusiją įvažiavo 2013 metų lapkričio 21 dieną ir pagal galiojančias migracijos taisykles turėjo iš karto kreiptis į Federalinės migracijos tarnybos (FMT) Maskvos valdybą ir ten gauti daugkartinę vizą, leidžiančią būti Rusijoje.

Pasak URM, apie tai buvo informuotas Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo (RFE/RL), kuriam dirbo D. Satteris, Maskvos korespondentų punktas.

„Nepaisydamas to D. Satteris į FMT Maskvos valdybą kreipėsi tik 2013 metų lapkričio 26 dieną. Dėl šiurkštaus Rusijos migracijos įstatymų pažeidimo Valdyba atsisakė išduoti jam daugkartinę vizą“, – pažymima URM komentare.

Pasak dokumento, tai reiškia, kad „šis JAV pilietis nuo 2013 metų lapkričio 22 dienos iki lapkričio 26-osios buvo Rusijos teritorijoje neteisėtai“.

Kaip informuoja Rusijos užsienio politikos žinyba, lapkričio 29 dieną įvyko Maskvos Tagankos rajono teismo posėdis, kuriame D. Satteris buvo pripažintas kaltu padaręs administracinį pažeidimą.

„Savo kaltę jis pripažino. Teismo jam skirta bausmė – bauda ir administracinis išsiuntimas iš Rusijos“, – rašoma URM dokumente.

Buvęs dienraščių „The Financial Times“ ir „The Wall Street Journal“ korespondentas, parašęs tris knygas apie Rusiją ir buvusią Sovietų Sąjungą, šalyje gyveno nuo 2013-ųjų rugsėjo ir dirbo Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo (RFE/RL) patarėju.

Pats D. Satteris sako, kad jis gerai žinomas Rusijoje, ir todėl yra nustebintas tokio elgesio.

66 metų žurnalistas nurodė, kad gruodžio 5 dieną jis išvyko į Ukrainos sostinę Kijevą rengti reportažų apie masinius proeuropietiškos opozicijos protestus, apėmusius šią Rusijos kaimynę, o gruodžio 25 dieną gavo atsakymą, kad jo prašymas dėl naujos Rusijos vizos buvo atmestas remiantis tuo, kad jo buvimas „nėra pageidaujamas.“

„Rusijoje mane labai gerai žino. Jau beveik 40 metų rašau apie Rusiją ir Sovietų Sąjungą“, – sakė žurnalistas antradienį interviu naujienų agentūrai AP.

„Būti neįleistam į Rusijos Federacijos teritoriją saugumo struktūrų prašymu – su tokiomis priemonėmis žurnalisto atžvilgiu aš susiduriu pirmą kartą per visą laiką, kiek rašau apie įvykius Rusijoje“, – pabrėžė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi