Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.14 13:00

Azerbaidžane opozicijos aktyvistas nuteistas kalėti šešerius metus

BNS 2014.01.14 13:00

Azerbaidžano teismas opozicijos aktyvistui skyrė šešerių metų kalėjimo bausmę už chuliganizmą, antradienį pranešė jo advokatas.

Azerbaidžano teismas opozicijos aktyvistui skyrė šešerių metų kalėjimo bausmę už chuliganizmą, antradienį pranešė jo advokatas.

Yadigaras Sadigovas, opozicinės partijos „Lygybė“ (Musavat) vadovybės patarėjas, pirmadienį buvo pripažintas kaltu sumušęs neįgalų armijos veteraną. Nuosprendį paskelbė teismas pietiniame Lankarano mieste.

Opozicijos aktyvistai šį teismo sprendimą pavadino politiškai motyvuotu, o Y. Sadigovo advokatas pareiškė, kad prokuratūrai nepavyko įrodyti jo ginamojo kaltės.

„Nė vienas iš liudininkų, pasirodžiusių teisme, negalėjo prisiminti, kur vyko tos tariamos muštynės“, – sakė Khalidas Bagirovas.

Y. Sadigovas yra vienas iš virtinės opozicijos aktyvistų, pasiųstų už grotų per teismo procesus, kuriuos teisių gynimo organizacijos vadina Azerbaidžano vyriausybės vykdomu susidorojimu su savo kritikais.

Veiksmai prieš opoziciją dar sustiprėjo po autoritarinio šalies lyderio Ilhamo Aliyevo triuškinamo perrinkimo trečiai kadencijai pernai spalį vykusiuose rinkimuose.

I. Aliyevas tuose rinkimuose, kuriuos sukritikavo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO), gavo 85 proc. balsų.

Bet kokios nepaklusnumo apraiškos Azerbaidžane yra griežtai malšinamos. Žmogaus teisių organizacijos kaltina valdžią prieš praėjusių metų rinkimus pagal išgalvotus kaltinimus pasiuntus už grotų dešimtis vyriausybės kritikų.

51 metų I. Aliyevas atėjo į valdžią 2003 metais, mirus jo tėvui Heydarui Aliyevui – buvusiam Sovietų Sąjungos KGB karininkui ir vienam iš komunistinio režimo šulų, vadovavusiam naftos turtingam Azebaidžanui ankstesnius 10 metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi