Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.14 10:23

B. Obama po R. Gateso komentarų teisina strategiją dėl Afganistano

BNS 2014.01.14 10:23

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį tvirtino, kad tiki Afganistano karo misija, po to, kai buvęs Pentagono vadovas Robertas Gatesas pareiškė, kad prezidentui trūksta aistros kariniams veiksmams.

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį tvirtino, kad tiki Afganistano karo misija, po to, kai buvęs Pentagono vadovas Robertas Gatesas pareiškė, kad prezidentui trūksta aistros kariniams veiksmams.

Išsakydamas savo pirmus viešus komentarus dėl jo, kaip vyriausiojo pajėgų vado, kritikavimo naujuose R. Gateso memuaruose, B. Obama sakė, kad turi pareigą nuolat kelti klausimus dėl JAV karinės taktikos ir „rūpintis dėl detalių“, kai jauni vyrai ir moterys siunčiami į karą.

Tačiau prezidentas atsisakė nurodyti, ar jį suerzino tos knygos išleidimas tokiu metu, kai jis vis dar dirba prezidento poste, o amerikiečių pajėgos vis dar yra mūšio lauke.

R. Gatesas Vašingtone sukėlė tikrą audrą, savo knygoje „Pareiga“ („Duty“), kuri išleidžiama antradienį, parašęs, kad B. Obama 2011 metų pradžioje nusivylė 2009-aisiais pradėta pajėgų didinimo strategija ir prarado pasitikėjimą savo pajėgų vadais bei Afganistano prezidentu Hamidu Karzai.

Nors giria B. Obamą dėl jo principingumo ir intelektualios prieigos sprendžiant valstybės reikalus, R.Gatesas, kaip pranešama, parašė, jog prezidentas demonstravo mažiau užsidegimo kariniams žygiams nei jo pirmtakas George`as W. Bushas. „Viena savybė, kurios pasigendu kalbant apie Obamą, yra aistra, ypač kai kalbama apie šiuos du karus“, – knygoje rašo R. Gatesas, kurį citavo „Fox News“.

Tačiau B. Obama sakė, kad toliau tiki JAV misija Afganistane.

„Visų svarbiausia, kad tvirtai pasitikiu mūsų pajėgomis ir jų veikimu vienose sunkiausių, kokias tik galima įsivaizduoti, situacijų“, – sakė prezidentas.

„Ir tas darbas dar nebaigtas“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi