Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Meksika: su narkotikų mafija kovojantys gyventojai užėmė miestelį

ELTA 2015.09.08 13:45

Grupė gyventojų, kovojančių prieš „Tamplierių“ nusikaltėlių sindikatą užėmė Naujosios Italijos miestelį Meksikos vakaruose ir susirėmė su nusikaltėliais, praneša BBC.

Grupė gyventojų, kovojančių prieš „Tamplierių“ nusikaltėlių sindikatą užėmė Naujosios Italijos miestelį Meksikos vakaruose ir susirėmė su nusikaltėliais, praneša BBC.

Sekmadienio rytą maždaug 100 ginkluotų asmenų, susibūrusių į savisaugos būrį, įsiveržė į Naujosios Italijos miestelį ir nuginklavo vietinį policijos postą. Įvykio vietoje girdėjosi šūviai, įtariama, kad susišaudymas kilo tarp nusikaltėlių ir įsiveržėlių. Gyventojai į savisaugos būrius ėmė vienytis teigdami, kad policija ir kariuomenė nesugeba užtikrinti teisingumo ir apsaugoti taikius gyventojus. Tokie būriai veikia keliose Meksikos valstijose, kur „Tamplierių“ gauja dėl įtakos kovoja su „Naujosios kartos“ narkotikų karteliu. Grupės atstovų teigimu, jie pamažu juda link Apacingano miesto, kur kaip įtariama yra „Tamplierių“ gaujos vadavietė.

„Associated Press“ duomenimis, Naujosios Italijos miestelyje po užėmimo federalinių policijos dalinių nebuvo matyti.

Panašaus įvykio metu Parakuaro miestelyje vietiniai gyventojai iš pradžių parėmė savisaugos būrio iniciatyvą, tačiau vėliau sukilo ir ėmė padeginėti linčiuotojų automobilius.

Savisaugos būriai kartais kaltinami palaikantys „Naujosios kartos“ nusikaltėlių grupuotę, tačiau patys linčiuotojai tokią informaciją neigia.

Korespondentų teigimu, savavališkas teisingumo vykdymas vakarinėse Meksikos valstijose bus pagrindinis iššūkis prezidentui Enrique Pena Nieto, kuris pernai išrinktas už pažadus pakelti šalies ekonomiką ir sumažinti smurtą.

Daugiau kaip 70 tūkst. žmonių per pastaruosius šešerius metus Meksikoje žuvo dėl narkotikų mafijos kovų ir įtakos zonų dalybų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi