Pasaulyje

2014.01.13 10:26

Tailande protestuotojai užėmė sostinės centrą, reikalaudami premjerės atsistatydinimo

BNS2014.01.13 10:26

Dešimtys tūkstančių opozicijos šalininkų pirmadienį užėmė centrines Bankoko gatves, siekdami „paralyžiuoti“ sostinę ir didindami spaudimą problemų persekiojamai premjerei, kurios reikalaujama atsistatydinti.

Dešimtys tūkstančių opozicijos šalininkų pirmadienį užėmė centrines Bankoko gatves, siekdami „paralyžiuoti“ sostinę ir didindami spaudimą problemų persekiojamai premjerei, kurios reikalaujama atsistatydinti.

Protestuotojai nori, kad ministrė pirmininkė Yingluck Shinawatra atsistatydintų, atverdama kelią paskirti vyriausybę, įgyvendinsiančią rinkimų reformas, kurios pažabotų milijardinius turtus susikrovusios premjerės šeimos politinį dominavimą ir padarytų galą giliai įsišaknijusiai politikos, kuri paremta pinigais, tradicijai.

Tūkstančiai protestuotojų, nešini vėliavomis ir plakatais su užrašais „Bankoko uždarymas“ bei „Tailandiečių 2014-ųjų sukilimas“, užplūdo svarbiausias gatvių sankirtas, įskaitant sankirtą prie didžiulio prekybos centro, kuris buvo padegtas per kruvinus politinius neramumus 2010-aisiais.

Demonstrantai žadėjo būti užėmę miesto centrą, kol neįgyvendinti jų reikalavimai. Protestuotojai grasino sužlugdyti vasarį numatytus rinkimus, tvirtindami, kad jie tik sugrąžins į valdžią nušalinto buvusio lyderio Thaksino (Taksino), Yingluck Shinawatros brolio, sąjungininkus, o reformos nebus įgyvendintos.

Antivyriausybinio judėjimo radikalusis sparnas taip pat grasino apsiausti vertybinių popierių biržą ir netgi karalystės skrydžių valdymo centrą, jei Yingluck Shinawatra artimiausiomis dienomis neatsistatydins.

Pastarieji protestai yra naujas ne vienus metus besitęsiančios politinės krizės etapas. Politinė suirutė Tailande prasidėjo 2006-aisiais, kai generolai rojalistai nušalino nuo valdžios premjero postą užėmusį Yingluck Shinawatros vyresnįjį brolį, verslo magnatą Thaksiną Shinawatrą.

Pirmuosius protestus pakurstė taip ir nepriimtas įstatymo projektas dėl amnestijos, kuris būtų leidęs tremtyje gyvenančiam Thaksinui Shinawatrai sugrįžti į gimtinę be grėsmės pakliūti už grotų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt