Naujienų srautas

Pasaulyje2012.08.10 08:33

JAV planuoja priešraketinį skydą Persijos įlankoje

ELTA 2012.08.10 08:33

Jungtinės Valstijos planuoja priešraketinį skydą Persijos įlankoje, kad apsaugotų regioną nuo galimų Irano raketų atakų prieš miestus, naftos perdirbimo įmones, vamzdynus ir karines bazes.

Jungtinės Valstijos planuoja priešraketinį skydą Persijos įlankoje, kad apsaugotų regioną nuo galimų Irano raketų atakų prieš miestus, naftos perdirbimo įmones, vamzdynus ir karines bazes.

Priešingai, nei kuriant gynybos sistemą Europoje, šiuo atveju Vašingtonas mėgina viską daryti diskretiškai.

Anot laikraščio „New York Times“, amerikiečiai savo sąjungininkes Persijos įlankos šalių bendradarbiavimo taryboje jau aprūpino priešraketinėmis sistemomis. Laikraštis remiasi JAV žinybų dokumentais, be kita ko – Gynybos departamento sutartimis, pranešimais apie ginklų siuntas užsieniui ir Kongresui skirtomis ataskaitomis.

Remiantis šiais dokumentais, Pentagonas prieš tris savaites informavo Kongresą, kad nori už 4,2 mlrd. JAV dolerių parduoti ginklų Kuveitui. Tarp išvardintos ginkluotės yra 60 „Patriot“ tipo raketų, 20 paleidimo rampų ir keturi radarai. Kuveitas jau turi 350 "Patriot" raketų, kurias įsigijo 2007–2010 metais.

Jungtiniai Arabų Emyratai per praėjusius ketverius metus į priešraketines sistemas investavo daugiau kaip 12 mlrd. dolerių. Praėjusių metų gruodį Pentagonas paskelbė apie sutartį su Emyratais dėl dviejų modernių raketsvaidžių. Tai yra dalis gynybos sistemos „Terminal High Altitude Area Defense“, rodo dokumentai, kuriais remiasi „New York Times“.

Saudo Arabija taip pat jau įsigijo didelį arsenalą „Patriot“ sistemų. Pastarąjį kartą šalis pernai į jas investavo 1,7 mlrd. dolerių.

Metų pradžioje JAV atstovai patys paviešino, kad amerikiečiai slaptoje vietoje Katare ketina įkurdinti priešraketinės gynybos radarą. „X-Band“ radaras turėtų neutralizuoti Irano raketas, nukreiptas prieš Izraelį ir JAV karinius objektus Artimuosiuose Rytuose, sakė pareigūnai „Wall Street Journal“.

JAV jau ir dabar turi priešraketinių sistemų Persijos įlankoje: čia dislokuotas karinis jūrų laivynas aprūpintas radarais ir raketomis gaudyklėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi