Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.12 12:19

Izraeliečiai atsisveikina su A. Sharonu

BNS 2014.01.12 12:19

Izraeliečiai sekmadienį reiškia paskutinę pagarbą Arieliui Sharonui, kurio prieštaringai vertinamas gyvenimas kelia ir susižavėjimą, ir pasibjaurėjimą, ir kurio mirtis sukėlė emocingas reakcijas net po aštuonerių jo komos metų.

Izraeliečiai sekmadienį reiškia paskutinę pagarbą Arieliui Sharonui, kurio prieštaringai vertinamas gyvenimas kelia ir susižavėjimą, ir pasibjaurėjimą, ir kurio mirtis sukėlė emocingas reakcijas net po aštuonerių jo komos metų.

Izraelyje vadinamas kariuomenės didvyriu, užsienyje pripažįstamas pragmatišku politiku, o palestiniečių ir arabų pasaulio nekenčiamas kaip kraugeriškas nusikaltėlis, buvęs premjeras A. Sharonas tikrai buvo skaldanti figūra.

Tačiau įvairiausių pažiūrų izraeliečiai pripažįsta jį svarbia figūra savo šalies istorijoje. Šiam 85 metų valstybininkui šeštadienį mirus, prezidentas Shimonas Peresas liko paskutinis gyvas iš žydų valstybės kūrėjų.

Prieš pirmadienio laidotuves A. Sharonas sekmadienį bus pašarvotas Knesete (parlamente), nuo 10 val. Grinvičo (12 val. Lietuvos) laiku iki 16 val. Grinvičo (18 val. Lietuvos) laiku, kad visuomenė galėtų pareikšti velioniui paskutinę pagarbą, pranešė premjero biuras.

Sekmadienį ryte karstas iš Crifino karinės bazės buvo išvežtas į Jeruzalę. Prieš pat visuomenės atsisveikinimo su velioniu pradžią A. Sharonui pagarbą turi pareikšti Sh. Peresas, kuris padės vainiką.

A. Sharonas pirmadienį po pietų, po karinės ceremonijos, bus palaidotas savo rančoje Negevo dykumoje Pietų Izraelyje.

Pasaulio lyderiai reiškia užuojautą dėl A. Sharono mirties ir prisimena šį prieštaringai vertinamą veikėją atsargiais diplomatiškais žodžiais.

Pirmadienį ryte, per specialią ceremoniją Knesete, Vašingtonui atstovaus JAV viceprezidentas Joe Bidenas.

Tikimasi ir kitų pasaulio lyderių dalyvavimo – laukiama Vokietijos užsienio reikalų ministro Franko-Walterio Steinmeierio, darbą baigiančio Čekijos premjero Jiri Rusnoko, „Ketverto“ Artimiesiems Rytams pasiuntinio Tony Blairo, diplomatų iš Ispanijos, Rusijos ir Kanados.

Tuo tarpu palestiniečiai sveikino naujienas apie A. Sharono mirtį, kurios išprovokavo linksmybes Gazos Ruože.

Šią palestiniečių teritoriją valdantis islamistų judėjimas „Hamas“ pareiškė, kad tai yra „istorinis momentas“, žymintis „nusikaltėlio, kurio rankos yra suteptos palestiniečių krauju, dingimą“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi