Pasaulyje

2014.01.12 11:37

Libijoje vyksta genčių susirėmimai, nušautas pramonės viceministras

BNS, ELTA2014.01.12 11:37

Pietų Libijoje per konkuruojančių genčių susirėmimus šeštadienį žuvo 19 žmonių, o dar 20 buvo sužeisti, sakė vienas vietos pareigūnas.

Pietų Libijoje per konkuruojančių genčių susirėmimus šeštadienį žuvo 19 žmonių, o dar 20 buvo sužeisti, sakė vienas vietos pareigūnas.

„Smurtinės konfrontacijos kilo tarp tubų ir Aulad Sleimano genties, – sakė vietos tarybos Sabhoje pirmininkas Ayoubas al Zarroukas. – Kol kas yra 19 žuvusiųjų ir 20 sužeistųjų“.

Vietos šaltiniai sakė, kad susirėmimus išprovokavo ketvirtadienio incidentas, kai žuvo vienos sukarintos grupuotės lyderis, siejamas su Aulad Sleimanais. Ta gentis jo nužudymu kaltino tubus.

Šeštadienio kovos yra intensyviausios tarp šių genčių nuo 2012 metų kovo, kai jos susitarė dėl ugnies nutraukimo po kruvinų mūšių, pareikalavusių mažiausiai 150 gyvybių.

Tubai tradiciškai yra juodaodžiai oazių ūkininkai ir gyvena Pietų Libijoje, Šiaurės Čade ir Nigeryje.

Anksčiau jie skundėsi, kad jų atžvilgiu arabų gentys bando vykdyti etninį valymą.

Sekmadiėnį nežinomi asmenys nužudė Libijos pramonės viceministrą Hassaną al-Droui, kai jis lankėsi savo gimtajame Sirto mieste, praneša agentūra AFP.

Tai yra pirmasis Libijos pereinamojo laikotarpio vyriausybės nario nužudymas nuo ilgamečio diktatoriaus Muammaro al-Gaddafio nuvertimo 2011 metais. H. al-Droui per sukilimą prieš M. al-Gaddafį priklausė opozicinei Nacionalinei laikinajai tarybai.

Po M. al-Gaddafio nuvertimo padėtis Libijoje nerimsta. Daugybė buvusių sukilėlių grupuočių ir genčių kovotojų atsisako atiduoti ginklus ir mėgina savo reikalavimus prastumti jėga.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.