Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos opozicijos lyderis J. Lucenka hospitalizuotas po susirėmimo su milicija

BNS 2015.09.08 13:45

Buvęs Ukrainos vidaus reikalų ministras Jurijus Lucenka, šiuo metu vadovaujantis opozicijos judėjimui „Trečioji Ukrainos respublika“, naktį iš penktadienio į šeštadienį buvo paguldytas į ligoninę Kijeve, nes buvo sumuštas policijos specialiųjų pajėgų „Berkut“ pareigūnų, susirėmusių su protestuotojais sostinės centre, pranešė aktyvistai.

Buvęs Ukrainos vidaus reikalų ministras Jurijus Lucenka, šiuo metu vadovaujantis opozicijos judėjimui „Trečioji Ukrainos respublika“, naktį iš penktadienio į šeštadienį buvo paguldytas į ligoninę Kijeve, nes buvo sumuštas policijos specialiųjų pajėgų „Berkut“ pareigūnų, susirėmusių su protestuotojais sostinės centre, pranešė aktyvistai.

„Jurijus Lucenka paguldytas vienoje iš sostinės klinikų. Pagal preliminarią informaciją, atlikę tomografiją gydytojai diagnozavo uždarą kaukolės traumą, smegenų sukrėtimą, tris poodines kraujosruvas, taip pat susiuvo (vieną žaizdą) 3 cm siūle. Dabar politikas yra ligoninėje. Jis sąmoningas“, – sakoma „Trečiosios Ukrainos respublikos“ pranešime.

Judėjimas nurodė, kad naktį demonstrantams blokuojant tris „Berkut“ aktyvistus Kijevo centriniame Pergalės prospekte, J.Lucenka su savo žmona įlipo į „Berkut“ autobusą ir prašė, kad pareigūnai laikytųsi įstatymų bei veiktų pagal tarnybines instrukcijas.

„Jie ilgiau nei valandą įkalbinėjo teisėsaugos pareigūnus atsidengti veidus, nusiimti kaukes, taip pat parodyti savo pažymėjimus, kad žmonės matytų savo skriaudėjus. Tačiau „Berkut“ nariai atsisakė tai padaryti. Po pokalbio su teisėsaugininkais J. Lucenka išlipo iš autobuso. Žmonės pradėjo siūbuoti „Berkut“ narių pilną autobusą – tai juos įbaugino, ir jie pradėjo mušti žmones“, – pridūrė aktyvistai.

Pasak J. Lucenkos žmonos Irinos, buvęs ministras stojo tarp pareigūnų ir protestavusiųjų, kad būtų išvengta susirėmimo.

„Jura, kaip vidaus reikalų ministras, stojo tarp žmonių ir berkutiečių, kad sutrukdytų kraujo liejimui. Berkutiečiai netikėtai ėmė negailestingai mušti jį į galvą... Sudaužė jo akinius. Jis parkrito, prarado sąmonę, tik tada jie liovėsi jį mušti“, – pasakojo I. Lucenko ir nurodė, kad J. Lucenkai buvo suduota apie dešimt smūgių lazdomis.

Dar ji sakė, kad jos vyras prašo nekeršyti už jį „Berkutui“, nes „tie vyrai patys yra įbauginti, jie tik paprasti vykdytojai“.

Minimas incidentas įvyko Kijeve vėlai penktadienį vakare Pergalės prospekte, kur „Automaidano“ aktyvistai blokavo „Berkut“ autobusą.

Kiek vėliau užblokuotame autobuse buvę „Berkut“ kariai įvykdę aktyvistų reikalavimus – nusiėmusiems kaukes jiems buvo leista eiti į Sviatošino rajono valdybos pastatą.

Pasak Kijevo milicijos spaudos tarnybos, protestuojantieji minioje sudarė siaurą koridorių, kuriuo ėjo šalmuoti „Berkut“ kariai be skydų.

„Aktyvistai buvo gana agresyvūs; šaukdami „Gėda!“ jie plėšė šalmus nuo karių, dėl to kilo smulkių susirėmimų“, – sakoma milicijos pranešime.

Tuo metu Kijevo prokuratūra pradėjo baudžiamąją bylą dėl berkutiečių panaudotos jėgos prie Kijevo Sviatošino teismo, kur kūno sužalojimų patyrė buvęs VRM vadovas J. Lucenka.

Taip pat pradėtas tyrimas dėl chuliganiškų mitingo dalyvių veiksmų, neteisėto kišimosi į teismo veiklą, taip pat pasipriešinimo milicijos pareigūnams.

Specialiojo dalinio „Berkut“ pareigūnai panaudojo jėgą prieš asmenis, mitingavusius prie Kijevo Sviatošino teismo, kai jame penktadienį buvo skelbiamas nuosprendis „Vasilkovo teroristams“. Vėliau „Automaidano“ aktyvistai blokavo autobusą su „Berkut“ kariais.

Penktadienio dieną Sviatošino teismas paskelbė nuosprendį vadinamiesiems Vasilkovo teroristams – Volodymyrui Šparai, Ihoriui Mosijčiukui ir Serhijui Bevzai kalėti po šešerius metus.

Jie pripažinti kalti planavę susprogdinti paminklą Vladimirui Leninui Borispolyje 2011 metais, kai buvo švenčiama Nepriklausomybės diena, rengę teroro aktą, neteisėtai laikę ginklus ir sprogmenis, raginę nuversti konstitucinę valdžią.

Nuosprendį penktadienį perskaitė teisėjas Jurijus Burbela.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi