Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Prancūzijoje pirmą kartą įregistruoti iš kanapių išgauti vaistai

BNS2015.09.08 13:45

Prancūzijoje pirmą kartą įregistruoti vaistai iš kanapių – receptinis burnos purškalas išsėtinės sklerozės simptomų gydymui, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.

Prancūzijoje pirmą kartą įregistruoti vaistai iš kanapių – receptinis burnos purškalas išsėtinės sklerozės simptomų gydymui, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.

Preparatas „Sativex“ jau yra įregistruotas keliose Europos valstybėse, tačiau Prancūzijoje jis buvo uždraustas kaip ir bet kokie kiti iš marihuanos augalo gaminami produktai.

Sveikatos ministerija šią tvarką pakeitė birželio mėnesį, atverdama kelią medikamentų, kuriuose yra veikliųjų narkotinių medžiagų, įregistravimui.

Pirmą leidimą prekiauti tokiais vaistais Nacionalinė vaistų saugumo agentūra (ANSM) išdavė trečiadienį, pranešė ministerija.

Britų kompanijos „GW Pharmaceuticals“ gaminamas „Sativex“ yra skirtas išsėtinės sklerozės sukeliamų spazmų ir raumenų atpalaidavimui.

„Leidimas prekiauti yra tik pirmas žingsnis“ prieš tai, kai šie vaistai atsiras vaistinėse, tačiau bus parduodami tik su receptais, nurodoma ministerijos pranešime.

Pagrindinės purškalo veikliosios medžiagos yra elta-9-tetrahidrokanabinolis (THC) ir kanabidiolis (CBD).

Pasak ANSM pareigūnų, „Savitex“ nerekomenduojama skirti maitinančioms ir besilaukiančioms moterims arba žmonėms, kuriems yra anksčiau pasireiškusi psichozė.

Kanapės jau naudojamos gydymui tokiose šalyse kaip Nyderlandai, Ispanija, Italija, Vokietija, Britanija, Kanada, Australija ir kai kuriose JAV valstijose.

Kanadoje šis medikamentas taip pat skiriamas vėžio sukeliamiems skausmams malšinti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.