Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:27

Girtus vairuotojus Lenkijoje baus be gailesčio

Po šiurpios girto vairuotojo Lenkijos pajūryje sukeltos avarijos, kaimyninės šalies valdžia paskelbė, kad bus smarkiai sugriežtintos bausmės už vairavimą išgėrus.

Po šiurpios girto vairuotojo Lenkijos pajūryje sukeltos avarijos, kaimyninės šalies valdžia paskelbė, kad bus smarkiai sugriežtintos bausmės už vairavimą išgėrus.

Šiuo metu maksimalus leistinas alkoholio kiekis kraujyje – dvi dešimtosios promilės.

Pagal oficialią Lenkijos statistiką, vien per kalėdines atostogas šalyje eismo įvykiuose žuvo 25 žmonės, o pirmąją naujųjų dieną girtas vairuotojas Pamario Kamenio mieste dideliu greičiu rėžėsi į šaligatviu einančių žmonių būrį.

Jis užmušė 6 žmones, tarp jų vieną vaiką. Po šio įvykio premjero Donaldo Tusko vyriausybė paskalbė kad nuo kitų metų minimali bauda už vairavimą išgėrus bus 5 tūkstančiai zlotų ir negalima bus vairuoti trejus metus.

Pagautas antrą kartą mokės mažiausiai 10 tūkstančių ir beveik garantuotai sės už grotų. Be to, praras vairuotojo pažymėjimą 5 metams.

„Išgelbėsime keliuose daugiau vaikų, daugiau suaugusiųjų, jei sukursime veiksmingesnę visiško nepakantumo sistemą, kuri padarys taip, kad mažiau girtų sės prie vairo“, – sakė D. Tuskas.

Nuo 2015 m. visi vairuotojai privalės turėti alkoholio matuoklius.

Lenkijos premjero manymu, dieną prieš gėrę žmonės, o šiandien sėdę prie vairo – turės mašinoje alkoholio matuoklį ir galės pasitikrinti. Manau, kad tai automatiškai sumažins neblaivių skaičių keliuose.

Padidinusi minimalias baudas iki dvigubo vidutinio atlyginimo ir pagrasinusi realiomis kalėjimo bausmėmis Lenkijos valdžia tikisi pagaliau pažaboti neblaivius vairuotojus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi