Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:32

B. Obama pakvietė A. Merkel apsilankyti Vašingtone

ELTA 2015.02.14 17:32

Po šnipinėjimo skandalo JAV prezidentas Barackas Obama pakvietė Vokietijos kanclerę Angelą Merkel apsilankyti Vašingtone, praneša agentūra AFP.

Po šnipinėjimo skandalo JAV prezidentas Barackas Obama pakvietė Vokietijos kanclerę Angelą Merkel apsilankyti Vašingtone, praneša agentūra AFP.

Prezidentas per pokalbį telefonu trečiadienį taip pat pasveikino A. Merkel suformavus naują vyriausybę ir palinkėjo jai greitai pasveikti po susižalojimo slidinėjant, pareiškė Baltieji rūmai.

Nebuvo paminėta, ar abu politikai konkrečiai kalbėjo ir apie JAV Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) šnipinėjimo skandalą. Šis skandalas pritemdė Vašingtono ir Berlyno santykius. Praėjusių metų rudenį paaiškėjo, kad NSA ne tik masiškai sekė žmonių visame pasaulyje elektroninio pašto ir telefonų duomenis, bet šnipinėjo ir A. Merkel privatų mobilųjį telefoną.

Per kasdieninę trumpą spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose pranešimas apie B. Obamos ir A. Merkel pokalbį telefonu sukėlė juoko bangą. Vienas žurnalistas pasiteiravo, ar prezidentas skambino kanclerei fiksuotu ryšiu, ar mobiliuoju telefonu. Vyriausybės atstovas Jay Carney nusišypsojo ir atsakė, kad B. Obama su kitų šalių lyderiais paprastai kalbasi fiksuotu telefono ryšiu.

A. Merkel vizitas į Vašingtoną gali įvykti ateinančiais mėnesiais. Tikslus terminas neįvardytas. Berlyno duomenimis, kanclerė kvietimą priėmė.

A. Merkel pastarąjį kartą Vašingtone viešėjo 2011 metų birželį. Tada jai Baltuosiuose rūmuose buvo įteiktas Laisvės medalis – aukščiausias civilinis JAV apdovanojimas. B. Obama praėjusį birželį lankėsi Berlyne.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi