Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.08 17:30

„Hamas“ paleido „Fatah“ kalinius, taisydamas santykius su konkurentu

BNS 2014.01.08 17:30

Gazą valdanti islamistinio judėjimo „Hamas“ vyriausybė paleido septynis įkalintus „Fatah“ narius, siekdama pagerinti santykius su savo konkurentu Vakarų Krante, pranešė pareigūnai.

Gazą valdanti islamistinio judėjimo „Hamas“ vyriausybė paleido septynis įkalintus „Fatah“ narius, siekdama pagerinti santykius su savo konkurentu Vakarų Krante, pranešė pareigūnai.

„Šie pasmerktieji paleidžiami, vykdant ministro pirmininko nacionalinio susitaikymo sprendimus“, – pareiškė „Hamas“ Vidaus reikalų ministerijos atstovas Islamas Shahwanas žurnalistams.

„Po to bus žengti kiti teigiami žingsniai“, – pridūrė jis.

Prieš dvi dienas „Hamas“ judėjimo valdomo Gazos Ruožo ministras pirmininkas Ismailas Haniya pareiškė, kad „Fatah“ nariai, kurie pabėgo iš Gazą islamistams užėmus jos teritorijas 2007 metais, galės grįžti, išskyrus tuos, kurie yra kaltinami dėl „Hamas“ narių nužudymo.

„Vyriausybė leis visiems Gazoje gyvenusiems „Fatah“ nariams, kurie išvyko iš Ruožo, sugrįžti be jokių papildomų sąlygų“, – sakė I.Haniya.

Tokią iniciatyvą „Hamas“ vadovai „Fatah“ atžvilgiu rodo ne pirmą kartą.

Spalio mėnesį I.Hanya telefonu kalbėjosi su palestiniečių prezidentu Mahmudu Abbasu, kurio „Fatah“ dominuoja Vakarų Krante įsikūrusioje Palestiniečių savivaldoje, ir pabrėžė susitaikymo ir „sugrįžimo prie nacionalinės vienybės“ būtinybę.

Tarp „Hamas“ ir „Fatah“ tvyrojusi ilgametė įtampa 2007 metais peraugo į savaitę trukusius susirėmimus, per kuriuos islamistų judėjimas perėmė Gazos kontrolę ir suskaldė palestiniečių teritorijas į dvi dalis.

Abi šalys ne kartą mėgino užglaistyti nesutarimus. Vienas tokių mėginimų buvo 2011 metų susitarimas, kuriam tarpininkavo Egiptas ir kuriame buvo numatyta sudaryti laikiną nepriklausomą vyriausybę ir surengti naujus rinkimus visose palestiniečių teritorijose.

Tačiau šis susitarimas taip ir nebuvo įgyvendintas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi