Pasaulyje

2014.01.08 16:27

Japonijoje per 1,7 tūkst. žmonių apsinuodijo šaldytu maistu

ELTA2014.01.08 16:27

Japonijoje jau daugiau nei 1,7 tūkst. žmonių apsinuodijo šaldytais produktais, užterštais insekticidais, trečiadienį praneša NHK.

Japonijoje jau daugiau nei 1,7 tūkst. žmonių apsinuodijo šaldytais produktais, užterštais insekticidais, trečiadienį praneša NHK.

Nukentėjusiesiems nustatyti lengvo apsinuodijimo simptomai: pykinimas ir viduriavimas. Visi nukentėję žmonės pastarosiomis dienomis valgė vienos didžiausių Japonijos produktų kompanijų „Maruha Nichiro Holdings“ pagamintų pusfabrikačių.

Gruodžio pabaigoje gamintoja nusprendė atšaukti per 6,4 mln. savo produkcijos pakuočių, sulaukusi skundų iš pirkėjų, esą jų turinys atsiduoda benzinu ar mašinine alyva.

Nustatyta, kad visi įtartini produktai buvo pagaminti vienoje Gumos prefektūros gamykloje. Be to, inspekcija nustatė, kad į produktus, kol kas nežinia kokiais būdais, pateko karbofosas – medžiaga, naudojama žemės ūkyje kovoti su kenkėjais.

„Maruha Nichiro“ jau atsiprašė klientų ir informavo apie produktų atšaukimą. Trečiadienį šalies laikraščiuose, kompanijos užsakymu, publikuoti perspėjimai apie kai kuriuos jos pagamintus produktus, kurių derėtų vengti. Atšaukta 90 prekių rūšių – nuo šaldytos picos iki kinų koldūnų. Šiuo metu kompanija kartu su teisėsaugos atstovais tiria, kaip insekticidas pateko į maisto gamybos įmonę. Tyrėjai turi pagrindo matyti, kad kažkas galėjo cheminės medžiagos į prekes įdėti sąmoningai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.