Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Rygos meras N. Ušakovas atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo

BNS 2015.09.08 13:45

Rygos meras Nilas Ušakovas antradienį atlaikė per neeilinį miesto tarybos posėdį surengtą balsavimą dėl nepasitikėjimo, pranešė naujienų agentūros BNS žurnalistai.

Rygos meras Nilas Ušakovas antradienį atlaikė per neeilinį miesto tarybos posėdį surengtą balsavimą dėl nepasitikėjimo, pranešė naujienų agentūros BNS žurnalistai.

Per balsavimą 60 vietų taryboje N. Ušakovą palaikė 37 deputatai, o prieš jį balsavo 18 įstatymų leidėjų.

Konservatyvusis nacionalistinis Nacionalinis aljansas, kuris yra Rygos miesto tarybos opozicijoje, paragino pareikšti nepasitikėjimą N. Ušakovui, kuris yra kairiojo prorusiško „Santarvės centro“ atstovas. Prie šio raginimo taip pat prisidėjo opozicijos deputatai iš centro dešiniosios partijos „Vienybė“ ir buvęs „Santarvės centro“ deputatas Vadimas Jerošenka.

Nacionalinio aljanso frakcijos Rygos miesto taryboje seniūnė Baiba Bruoka sakė, kad pasiūlymas surengti interpeliaciją buvo pateiktas didėjant susirūpinimui dėl sostinės lyderių vadovavimo stiliaus. Esą jie tapo pernelyg pasitikintys savo galia, todėl padarė didelių klaidų ir nepaisė Rygos žmonių interesų.

Tarp tarybos naujausių klaidų buvo paminėtas sprendimas nuo sausio 1-osios nustatyti sostinės svečiams beveik dvigubai didesnes viešojo transporto bilietų kainas negu registruotiems nuolatiniams Rygos gyventojams. Tačiau kad galėtų pasinaudoti šia lengvata, sostinės gyventojai turėjo įsigyti specialias elektronines korteles, bet paaiškėjo, kad jas išduodanti savivaldybės viešojo transporto bendrovė nespės to padaryti iki metų pabaigos. Dėl to žmonėms teko laukti ilgose eilėse, kad gautų „Rygiečio kortelę“, o galiausiai naujos tvarkos įsigaliojimas buvo atidėtas iki kovo 1-osios.

Per balsavimą dėl nepasitikėjimo, kurį inicijavo pats meras gruodžio 4 dieną, N. Ušakovą palaikė 35 miesto tarybos nariai, o vienas susilaikė. Opozicijos atstovai tame posėdyje nedalyvavo.

N. Ušakovas pasiūlė surengti tą balsavimą, atsakydamas į raginimus atsistatydinti dėl prekybos centro „Maxima“ griūties Rygos vakariniame Zuolitūdės rajone, įvykusios lapkričio 21 dieną.

Po tos dešimtis žmonių gyvybių nusinešusio incidento Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis, kuris yra „Vienybės“ partijos narys, paskelbė, jog jo kabinetas atsistatydina, prisiimdamas politinę atsakomybę dėl tragedijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi