Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Antarktika paleidžia leduose įkalintus laivus

BNS 2015.09.08 13:45

Rusijos mokslinių tyrimų laivas, kuriam įstrigus prie Antarktidos krantų keleivius teko evakuoti sraigtasparniu, dabar išsivadavo ir lėtai plaukia tarp ledo lyčių, antradienį pranešė laivo kapitonas.

Rusijos mokslinių tyrimų laivas, kuriam įstrigus prie Antarktidos krantų keleivius teko evakuoti sraigtasparniu, dabar išsivadavo ir lėtai plaukia tarp ledo lyčių, antradienį pranešė laivo kapitonas.

Laivas „Akademik Šokalskij“, kuris buvo įstrigęs užšalusioje jūroje nuo gruodžio 24-osios, dabar pradeda lėtai plaukti, atsiradus properšai leduose, kapitonas Igoris Kiseliovas sakė naujienų agentūrai ITAR-TASS.

„Pagaliau vėjas atsisuko iš vakarų, ir dėl to leduose atsirado properša. Mes į ją įplaukėme ir dabar lėtai judame į šiaurę, – aiškino jis. – Plaukiame lėtai, nuolat kaitaliodami kursą. Į priekį pajudėjome daugiau nei 20 mylių (37 kilometrus).“

I. Kiseliovas pripažino, kad navigacijos sąlygos „sunkios“: tvyro tirštas rūkas, o matomumas – „ne didesnis negu 500 metrų“.

Tačiau padėtis tapo geresnė negu anksčiau, o laivas laužo mažesnes ledo lytis.

Rusijos laive liko 22 įgulos nariai, kai 52 keleiviai, įskaitant turistus, žurnalistus ir mokslininkus, buvo saugiai išskraidinti vieno Kinijos laivo sraigtasparniu praeitą ketvirtadienį.

Kinijos valstybinė žiniasklaida kiek anksčiau pranešė, kad kinų ledlaužis „Xue Long“, kuris buvo pasiųstas gelbėti keleivių iš „Akademik Šokalskij“, bet pats įstrigo, antradienį galiausiai sugebėjo išsivaduoti iš ledų ir išplaukti į atvirus vandenis.

Ledlaužis „Xue Long“ (arba „Snow Dragon“) „išsivadavo iš ledų ir išplaukė į atvirus vandenis“, informavo Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“, kurios vienas žurnalistas yra tame laive.

„Xue Long“ buvo įstrigęs tarp storų Antarktidos ledo lyčių nuo praeito penktadienio, tačiau buvo tikimasi, kad vakarinis vėjas suteiks galimybę jam ištrūkti, rašo dienraštis „China Daily“.

Kaip ir tikėtasi, vėjas išardė ledų sangrūdas, nurodė „Xinhua“, ir pridūrė, kad didžiausios lytys buvo triskart storesnės negu gali pralaužti tas laivas.

„Xue Long“ sraigtasparnis praeitą ketvirtadienį saugiai išskraidino 52 keleivius iš Rusijos laivo „Akademik Šokalskij“, kuris buvo įstrigęs 10 dienų, į vieną Australijos laivą.

Tie 52 žmonės, kurie sutiko Kalėdas ir Naujuosius metus laive, įstrigusiame Antarktidos Sandraugos įlankoje, antradienio vakarą turėtų atvyksi į Australijai priklausančią Casey (Keisio) tyrimų bazę, o dar po maždaug dviejų savaičių – grįžti į Australiją.

„Jo veiksmai, ypač sėkmė išgelbstin visus keleivius, buvo teigiamai įvertinta tarptautinės bendruomenės, – sakoma dienraščio „Global Times“ vedamajame apie „Xue Long“ atliktą keleivių evakuaciją iš „Akademik Šokalskij“. – Kinija turėtų tuo didžiuotis.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi