Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.07 09:28

Japonijoje pesticidais užterštu maistu apsinuodijo 300 žmonių

BNS 2014.01.07 09:28

Daugiau kaip 300 žmonių visoje Japonijoje susirgo nuo šaldytų maisto produktų, kurie buvo užteršti pesticidais.

Daugiau kaip 300 žmonių visoje Japonijoje susirgo nuo šaldytų maisto produktų, kurie buvo užteršti pesticidais.

Pirkėjai pranešė apie vėmimą, viduriavimą ir kitus apsinuodijimo maistu simptomus, kurie pasireiškė suvalgius maisto, pagaminto viename fabrike Gunmoje į šiaurę nuo Tokijo, pranešė laikraštis „Asahi Shimbun“ ir kitos japonų žiniasklaidos priemonės.

Fabrikas, kurį valdo šalies didžiausios jūros produktų firmos „Maruha Nichiro Holdings“ padalinys, atsidūrė naujausio Japonijos skandalo dėl apsinuodijimo maistu centre.

Japonų policija pradėjo tyrimą dėl kompanijos veiklos, kai ji praėjusį mėnesį atskleidė, kad kai kurie šaldyti jos produktai buvo užteršti karbofosu – žemės ūkyje naudojamu chemikalu, kuriuo dažnai naikinami amarai kukurūzų ir ryžių pasėliuose.

Kaip praneša žiniasklaida, policija įtaria, kad pesticidas buvo įmaišytas į produktus gamykloje, kuri gamina ir tokius šaldytus pusgaminius, kaip picos ir lazanijos.

„Asahi Shimbun“ rašė, kad išaiškino daugiau kaip 300 apsinuodijusių žmonių, o nacionalinis transliuotojas NHK pirmadienį pranešė, kad susirgo 359 žmonės.

„Maruha Nichiro Holdings“ pranešė sulaukusi maždaug 460 tūkst. vartotojų skambučių dėl incidento. Tarp skambučių buvo skundų, kad žmonės pajuto šleikštulį suvalgę šių produktų, sakė kompanijos atstovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi