Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Po atostogų grįžusį B. Obamą pasitinka politiniai iššūkiai

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Jungtinių Valstijų prezidentą Baracką Obamą po atostogų Havajų karštyje pasitiko ne tik kaip reta žiemiškai šaltas Vašingtonas, bet ir įtemptas politikos sezonas.

Jungtinių Valstijų prezidentą Baracką Obamą po atostogų Havajų karštyje pasitiko ne tik kaip reta žiemiškai šaltas Vašingtonas, bet ir įtemptas politikos sezonas.

Pasak apžvalgininkų, kai prezidento populiarumo rodikliai kaip niekada žemi, jis įsivėlęs į „šaltąjį karą“ su Kongresu, B. Obamai būtinos bent „mažos“ pergalės prieš metinę kalbą, kurios laukiama sausio pabaigoje.

Išvykdamas į Havajus, kuriuose gimė, prezidentas atrodė pavargęs, bet juokavo – išsimiegos, pasikaitins saulėje, tuomet tikrai kils gerų idėjų. Bet vaisių jos atneš ne anksčiau nei lapkritį, kai JAV vyks vidurio kadencijos rinkimai. Tiesa, nedaug analitikų tikisi, kad  demokratai atkovos daugumą Atstovų rūmuose, tad greičiausiai jo idėjas visą antrą kadenciją blokuos respublikonai.

Prezidentui dėl naujos sveikatos draudimo sistemos pritaria apie 40 proc. amerikiečių, bet dar daugiau yra įpykusių dėl techninių nesklandumų. Tuo metu nauja rinkėjų grupė dairosi pagalbos – beveik 1,5 mln. ilgalaikių bedarbių neteko paramos, nes Kongresas nepratęsė biudžeto – respublikonų nuomone, darbo rinka atsigauna. Senatas, kuriame vyrauja demokratai, priėmė įstatymą, kuris leis milijonams imigrantų teisėtai gyventi JAV, bet jis įstrigo Atstovų rūmuose.

Be to, per padidinamąjį stiklą tyrinėjama ir Nacionalinė saugumo agentūra po to, kai Edwardas Snowdenas paviešino sekimo programą. B. Obama žadėjo per atostogas įsigilinti į didžiulę telefononinių pokalbių ir interneto ryšių šnipinėjimo ataskaitą. Apie tai, kaip reikėtų apriboti žvalgybos tarnybą, kad ji neperžengtų ribų, prezidentas turėtų kalbėti sausio 28-ąją, per savo metinį pranešimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.