Pasaulyje

2014.01.06 16:54

Nacionalinis aljansas iš principo pritaria L. Straujumos kandidatūrai į Latvijos premjerus

BNS2014.01.06 16:54

Latvijos valdantysis konservatyvios pakraipos Nacionalinis aljansas iš principo remia žemės ūkio ministrės Laimduotos Straujumos kandidatūrą į premjerus.

Latvijos valdantysis konservatyvios pakraipos Nacionalinis aljansas iš principo remia žemės ūkio ministrės Laimduotos Straujumos kandidatūrą į premjerus.

L. Straujumą kandidate į vyriausybės vadovo postą iškėlė centro dešiniųjų partija „Vienybė“.

Nacionalinio aljanso vienas iš pirmininkų Gaidis Bėrzinis, kalbėdamas su žurnalistais po pirmadienį įvykusio susitikimo su „Vienybės“ atstovais ir kandidate į premjerus, sakė, jog partijai pavyko susisiekti su beveik visais savo valdybos bei frakcijos Seime nariais ir atrodo, jog L. Straujumos kandidatūrai iš esmės pritariama.

„Dar nepriėmėme oficialaus sprendimo, tai bus padaryta vakare vyksiančiame valdybos posėdyje. Tačiau sužinojome, kad iš principo pritariama ponios L. Straujumos iškėlimui kandidate į premjerus“, – sakė G. Bėrzinis.

Susitikimo metu Nacionalinis aljansas pabrėžė, jog naujajai vyriausybei teks spręsti klausimus dėl leidimų nuolat gyventi šalyje užsienio investuotojams, Latvijos konstitucijos preambulės ir tautinių mažumų mokymosi valstybine kalba.

L. Straujuma žurnalistams sakė, jog atsižvelgs į Seime atstovaujamų partijų pateiktus pasiūlymus ir organizuos politines diskusijas po susitikimo su visų tų partijų atstovais.

Kaip jau buvo pranešta, „Vienybė“ per valdybos posėdį sekmadienį nusprendė kandidate į šalies premjerus pasiūlyti darbą baigiančios vyriausybės žemės ūkio ministrę L. Straujumą.

L. Straujuma, kuri iki šiol buvo nepartinė ministrė, buvo priimta į „Vienybę“ kaip oficiali partijos narė ir buvo įtraukta į partijos valdybą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.