Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.06 09:20

Imigrantas iš Rumunijos tapo žvaigžde Britanijoje

BNS 2014.01.06 09:20

Jungtinės Karalystės žiniasklaida skambino pavojaus varpais apie naują imigrantų iš Bulgarijos ir Rumunijos antplūdį, kuriam buvo atvertos durys nuo sausio 1-osios, tačiau, sprendžiant iš šią savaitę pasirodžiusių pranešimų, visą dėmesį teko sutelkti tik į vieną atvykėlį.

Jungtinės Karalystės žiniasklaida skambino pavojaus varpais apie naują imigrantų iš Bulgarijos ir Rumunijos antplūdį, kuriam buvo atvertos durys nuo sausio 1-osios, tačiau, sprendžiant iš šią savaitę pasirodžiusių pranešimų, visą dėmesį teko sutelkti tik į vieną atvykėlį.

30-metis rumunas Victoras Spirescu netikėtai tapo žvaigžde, atskridęs į Lutono oro uostą, esantį į šiaurę nuo Londono, pirmąją dieną, kai buvo panaikinti Europos Sąjungos (ES) darbo rinkos suvaržymai, taikyti jo šaliai ir Bulgarijai.

Jis tapo naujųjų atvykėlių veidu keliuose Britanijos nacionaliniuose laikraščiuose, įskaitant nuotrauką per du puslapius dienraštyje „The Times“. Be to, V. Spirescu pasirodė televizijos „Sky News“ reportaže ir davė interviu Rumunijos žiniasklaidai.

Dienraščio „The Daily Telegraph“ žurnalistai netgi nuvyko į Rumuniją pasikalbėti su jo 19-mete sužadėtine Catalina Curcean, gyvenančią netoli Pelišoro kaimo Transilvanijos regione.

Sausio 1-ąją žurnalistų būrys susirinko oro uoste, laukdami lėktuvo, kuriuo skrido V. Spirescu, vildamiesi sukurti jaudinančių reportažų apie imigrantų minias, atvykstančias ieškoti darbo ir galbūt piktnaudžiauti Britanijos socialinės rūpybos sistema.

Žiniasklaidos kurstoma panika dėl naujo antplūdžio ir nuogąstavimai dėl „pašalpų turizmo“ paskatino Britanijos vyriausybę gruodį paskubomis priimti teisės aktus, ribojančius galimybę gauti bedarbių pašalpas naujiems imigrantams iš ES šalių.

Tačiau iš 140 keleivių, atskridusių 180 vietų turinčiu lėktuvu iš Tirgu Murešo miesto vidurio Rumunijoje, dauguma jau iš anksčiau dirbo Britanijoje ir grįžo po kalėdinių atostogų.

V. Spirescu buvo vienas iš nedaugelio, kuris į Britaniją atvyko pirmąkart. Vyras sakė norintis užsidirbti pakankamai pinigų, kad galėtų grįžti į savo šalį ir su būsima žmona užbaigti savo namo remontą.

Rumuną pasitiko televizijos kameros ir du parlamento nariai, kurie sakė norintys patys pamatyti, kaip atrodo pirmoji nevaržomos imigracijos į Britaniją diena.

Žiniasklaidos dėmesys neatslūgo visą savaitę. Nors V. Spirescu atrodė nesijaudinantis, kai sekmadienį pasirodė tiesioginėje pokalbių laidoje apie imigraciją, jis pripažino, kad šis susidomėjimas atrodo keistokas.

„Kai įeinu į prekybos centrus, visi žmonės į mane spokso. Mačiau, kaip viena mergaitė sakė savo mamai: „Žiūrėk, čia tas žmogus iš televizijos“, – pasakojo V. Spirescu.

Tačiau jis pridūrė, kad visi buvo „labai draugiški“.

Jau kitą dieną po atvykimo V. Spirescu rado darbą automobilių plovykloje viename prekybos centre Londono priemiestyje Biglsveide, esančiame į vakarus nuo Kembridžo, nors vyras dar tikisi susirasti geriau apmokamą darbą statybose.

Konservatyvių pažiūrų Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas nesutiko prognozuoti, kiek naujų migrantų gali atvykti į šalį – tikriausiai atsižvelgdamas į faktą, jog ankstesnė leiboristų vyriausybė smarkiai suklydo, vertindama numatomą atvykėlių iš Lenkijos skaičių, kai ta šalis tapo ES nare 2004 metais.

Tuomet lenkų į Britaniją atvyko beveik milijonų daugiau negu prognozavo vyriausybė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi