Pasaulyje

2014.01.05 17:05

Popiežius paskelbė apie pirmąjį vizitą Šventojoje Žemėje

BNS2014.01.05 17:05

Popiežius Pranciškus sekmadienį paskelbė, kad vyks savo pirmojo vizito į Šventąją Žemę, kurio metu, gegužės 24-26 dienomis, lankysis Amane, Betliejuje ir Jeruzalėje.

Popiežius Pranciškus sekmadienį paskelbė, kad vyks savo pirmojo vizito į Šventąją Žemę, kurio metu, gegužės 24-26 dienomis, lankysis Amane, Betliejuje ir Jeruzalėje.

„Tvyrant šiai džiaugsmingai atmosferai, kuri būdinga Kalėdų periodui, norėčiau paskelbti, kad nuo gegužės 24 iki 26 dienos, Dievui leidus, atliksiu piligriminę kelionę į Šventąją Žemę“, – sakė Pranciškus miniai, susirinkusiai Šv. Petro aikštėje į sekmadieninę „Viešpaties angelo“ maldą.

Pranciškus sakė, kad pranešimo data – sausio 5-oji – yra reikšminga, nes tą dieną prieš 50 metų įvyko „istorinis popiežiaus Pauliaus VI ir Konstantinopolio patriarcho Atenagoro I susitikimas“.

Jų 1964 metų susitikimas Jeruzalėje sudarė sąlygas anuliuoti 1054 metų ekskomunikas, nulėmusias Didžiąją schizmą tarp Rytų ir Vakarų Bažnyčių.

Vizito metu pontifikas surengs „ekumeninį susitikimą su visais krikščionių Bažnyčių Jeruzalėje atstovais“. Tas susitikimas įvyks Viešpaties kapo bažnyčioje.

Pranciškų apsilankyti Šventojoje Žemėje balandžio mėnesį pakvietė Izraelio prezidentas Shimonas Peresas, o spalį – su juo susitikęs palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas.

Per susitikimą su M. Abbasu Pranciškus ragino surasti „teisingą ir ilgalaikį sprendimą“ izraeliečių ir palestiniečių konfliktui.

Pontifiko vizito tikėjosi Izraelio laikraštis „Yediot Aharonot“, kuris rašė, kad Pranciškus aukos mišias Betliejuje, kur, kaip tikima, gimė Kristus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.